Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Údržba dřevěných oken v jarních měsících

V letošním roce se zase po dlouhé době ukázala pravá zima a přinesla nám výrazně nízké teploty, velké množství sněhových srážek, mrznoucí déšť a jinovatku. S tímto byla spojena i extrémní zátěž Vašich oken. Jelikož ochrannou vrstvu dřevěných oken tvoří pouze relativně tenká vrstva lazurovacího nátěru, může zanedbání pravidelného ošetření způsobit daleko větší škody, než je tomu v případě ostatních typů otvorových výplní.

Přenechte veškeré starosti s údržbou oken našim technikům, pomohou vámMám zájem o servis oken

Pokud slyšíte o nutnosti údržby dřevěných oken poprvé, pak věřte, že je nezbytnou podmínkou pro zajištění dlouhodobé funkčnosti a především životnosti povrchové úpravy eurooken.

Jak se o okna správně postarat v jarních měsících?

Údržba oken a dveří by se měla skládat ze tří základních kroků: očištění, ošetření a seřízení. V případě vážnějšího poškození povrchu, je logickým krokem oprava těchto vad.

1. Očištění

Očištění oken neznamená pouze mytí a leštění skel, ale i očištění rámů, těsnění a kování. Všechny tyto plochy jsou zvláště v zimních měsících vystaveny působení ostrých prachových částic, solí a popílku z komínů. Tyto agresivní látky je zapotřebí z povrchu odstranit, a povrch nakonzervovat na další sezonu. Pro mytí dřevěných oken se používá prostředek REINIGER, který je součástí udržovací sady. Součástí čištění oken by mělo být i očištění těsnění, které se provádí vlažnou vodou a bavlněným hadříkem a vyčištění prostoru mezi okenním rámem a hliníkovou okapnicí, který slouží k odvodu dešťové vody.

2. Ošetření

  • Ošetření rámů: Povrch oken vystavený působení agresivních látek, mrazu a UV záření, ztrácí postupem času svoji pružnost a vznikají v něm mikrosokopické trhlinky a defekty. Toto poškození výrazně zkracuje životnost povrchové úpravy a tím i celého okna. Použití přípravku BALSAM vrátí povrchové úpravě původní pružnost a zacelí mikroskopické defekty. Pokud je poškození povrchu větší, je třeba jej ošetřit přetření lazurou. K ošetření povrchu prostředkem BALSAM používejte výhradně jemný bavlněný hadřík, který je k sadě přiložen. Ostatní materiály mohou způsobit odření povrchu a méně dokonalé vpravení prostředku do povrchových defektů
  • Ošetření těsnění: Těsnění oken ztrácí časem pružnost a ohebnost. Očištěné těsnění je proto nutné čas od času ošetřit silikonovým olejem, případně prostředkem SILICA. Tento prostředek vytvoří na povrchu těsnění ochrannou vodoodpudivou vrstvu, vrátí těsnění původní pružnost a zabrání přilepení a přimrzání těsnění k okenním rámům
  • Ošetření kování: Ošetření kování spočívá v promazání mazacích bodů kování, utažení okenních kliček a odstranění případných mechanických nečistot, které by mohli způsobit drhnutí kování
  • Ošetření okenních doplňků: Mezi nejběžnější okenní doplňky, které vyžadují určitou pozornost patří parapety a stínící technika. Vnitřní parapety z PVC a lamina ošetříme prostředkem CLEAN PVC, na dřevěné parapety použijeme prostředek BALSAM na dřevěná okna a vnější parapety z hliníku ošetříme prostředkem CLEAN AL. Stínící technika vyžaduje minimální údržbu, je však vhodné alespoň 1X ročně odstranit z lamel vnitřních i venkovních žaluzií nečistoty, umýt prach v exteriérových rolet a vysát prachové částečky z rolet vnitřních.
Aktuálně vám nabízíme udržovací sadu za výhodnou cenu 480 Kč s DPHMám zájem o udržovací sadu3. Seřízení

Seřízení okenního kování je posledním krokem pravidelné údržby oken a dveří. Seřízení se zpravidla provádí ve chvíli, kdy zaznamenáme obtíže při obsluze dveří či oken, nicméně jelikož v zimních měsících okna příliš nepoužíváme a v letních si zpravidla raději užíváme hezkého počasí, je ideální v jarních měsících u všech oken vyzkoušet funkce ventilace, mikroventilace a otevřeno a případné závady operativně odstranit. Při seřizování oken a dveří je třeba postupovat dle návodu k seřízení konkrétního typu kování

Seřízení plastových oken

Přenechte veškeré starosti s údržbou oken našim technikům, pomohou vámMám zájem o servis oken
37 smluv jsme sjednali minulý pátek s 123 okny
15 na tolika nových zakázkách jsme minulý pátek začali pracovat přímo u našich zákazníků s 82 okny
21 montáží máme za sebou za minulý pátek s 147 okny
Nezávazná kalkulace oken zdarma
Aktuálně Vám nabízíme slevu 55 % při odeslání nezávazné poptávky. Nepropásněte tuto jedinečnou příležitost.
Mám zájem o nezávaznou kalkulaci