Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Jaké parapety kupujete?

Při koupi nových plastových oken si můžete objednat rovněž parapety. Vyrábí je pro nás česká firma Tozan, která pracuje s těmi nejkvalitnějšími materiály. Parapety vyhovují všem normám, vyznačují se dlouhou životností a splňují náročné fyzikálně-technické parametry.

U vnitřních parapetů máte na výběr ze dvou variant – plastového, nebo dřevotřískového. Venkovní parapety jsou vyrobeny z hliníku a dodáváme je ve dvou provedeních: tažené a ohýbané.

Vnitřní plastové parapety

Vnitřní plastové parapety jsou vyrobeny z tvrzeného polyvinylchloridu. Jde o stejný materiál, který je použit při výrobě plastových oken a dveří. Můžete si tak být jisti vysokou odolností proti vlhkosti. Povrch parapetu je potažen plastovou dekorativní fólií, jež má zvýšenou odolnost proti poškrábání a vůči ultrafialovému záření. Uvnitř parapetu je křížová konstrukce komor, která plní funkci výztuže a tím dodává parapetům vysokou pevnost.

Předností těchto plastových parapetů je odolnost proti vlhkosti a teplu, tvarová stabilita, vynikající tepelná izolace,vysoká mechanická pevnost, stálobarevnost, snadná instalace, odolnost vůči chemikáliím a možnost recyklace. Zvláště ženy jistě přivítají, že tyto plastové parapety se snadno udržují pomocí běžných čistících prostředků.

Vnitřní plastové parapety si můžete zakoupit v šířkách od 155 do 500 mm a na výběr máte z pěti barevných provedení: ořech, buk, bílá, mramor a zlatý dub. Aby nedošlo při dopravě a montáži k poškození, je povrch chráněn krycí fólií.

Další technické parametry:
Nos parapetu: pohledová výška: 40 mm, tloušťka 20 mm Parapety se dodávají v celých tyčích s délkou 6 000 mm, nebo formátované na míru dle požadavku zákazníka.

Barevné provedení vnitřních plastových parapetů

Realizace vnitřních plastových parapetů

TIP:

Instrukce k montáži

Podívejte se na instrukce k montáži vnitřních plastových parapetů.

Vnitřní dřevotřískové parapety

Pokud si chcete pořídit do interiéru parapet s vysoce odolným a krásně rovným povrchem, doporučujeme zvolit dřevotřískové parapety. Ty jsou vyrobeny z vlhkuodolné DTD desky (dřevotřísky) a na povrch je použit HPL laminátem o síle 0,8 mm, který je odolný proti běžným chemikáliím a vysokým teplotám. Spodní vrstva je opatřena protitahovou fólií, jež parapet chrání před deformačními vlivy. Pro ukončení jsou použity plastové, nebo nažehlovací krytky. Tyto dřevotřískové parapety charakterizuje snadná údržba montáž, krásný vzhled, stálebarvenost, vysoce pevný povrch odolný vůči UV záření a běžným chemikáliím.

Dřevotřískové parapety si můžete koupit v šířkách od 150 do 800 mm a na výběr máte ze šesti barevných provedení: bílá, mramor, zlatý dub, třešeň, světlý dub a tmavý ořech. Aby nedošlo při dopravě a montáži k poškození, je povrch chráněn krycí fólií.

Další technické parametry:
Tloušťka: 18 mm
Nos parapetu: výška 38 mm, tloušťka 18 mm, rádius 6 mm
Parapety se dodávají v celých tyčích s délkou 6 000 mm, nebo formátované na míru dle požadavku zákazníka.

Barevné provedení vnitřních dřevotřískových parapetů

TIP:

Instrukce k montáži

Podívejte se na instrukce k montáži vnitřních dřevotřískových parapetů.

Venkovní hliníkové parapety tažené

Pro ty nejtvrdší povětrnostní podmínky Vám doporučujeme si pořídit venkovní tažené hliníkové parapety. Jsou vyrobeny z extrudovaného hliníkového profilu tloušťky 1,4–3,0 mm, který je povrchově upraven eloxováním a lakováním. Parapety v taženém provedení se vyznačují vynikající pevností a dlouhodobou životností. Aby nedošlo při dopravě a montáži k jejich poškození, je povrch chráněn krycí fólií. K těmto typům venkovních parapetů dodáváme plastové a hliníkové koncové krytky a šrouby s čepičkami v barvě parapetů.

Venkovní hliníkové parapety tažené si můžete zakoupit v šířkách od 50 do 400 mm a na výběr máte ze čtyř barevných provedení: bíla RAL 9016, hnědá RAL 8019, elox bronz C33 a přírodní stříbrný elox.

Další technické parametry:
Parapety se dodávají v celých tyčích s délkou 6 000 mm, nebo formátované na míru dle požadavku zákazníka.
Barevné úpravy jsou možné dle vzorníku RAL

TIP:

Instrukce k montáži

Podívejte se na instrukce k montáži tažených venkovních hliníkových parapetů.

Venkovní hliníkové parapety ohýbané

Pokud hledáte levnější variantu kvalitních venkovních parapetů, zvolte hliníkové parapety ohýbané. Na výběr máte ze dvou tlouštěk hliníkového profilu a to 0,8 a 1 mm. Povrch je vždy upraven stříkáním a lakováním. Aby nedošlo při dopravě a montáži k poškození, je povrch chráněn krycí fólií. K těmto typům venkovních parapetů nabízíme plastové a hliníkové koncové krytky a šrouby s čepičkami v barvě parapetů.

Venkovní hliníkové parapety ohýbané si můžete zakoupit v šířkách od 90 do 400 mm. Při tlouštce profilu 0,8 mm je standardně nabízena bílá barva. U hliníkového parapetu o tloušťce profilu 1 mm máte na výběr z pěti barevných provedení: bíla RAL 9016, hnědá RAL 8019, zlatý dub RAL 8003, elox. Bronz a anthrazit-grau RAL 7016.

Další technické parametry:
Nos parapetu: pohledová výška 40 mm, zadní nos 25 mm, sklon: 5°
Parapety dodáváme v celých tyčích s maximální délkou 6 500 mm, nebo formátované na míru dle požadavků zákazníka.
Barevné úpravy jsou možné dle vzorníku RAL

Standardní provedení

TIP:

Instrukce k montáži

Podívejte se na instrukce k montáži ohýbaných venkovních hliníkových parapetů.
29 smluv jsme včera sjednali s 104 okny
7 na tolika nových zakázkách jsme včera začali pracovat přímo u našich zákazníků s 37 okny
23 montáží máme za sebou za včerejšek s 144 okny

Nakoupili u nás
Spokojenost na 100% všem vřele doporučuji.
Květoslav K. Benešov
Chtěla bych touto cestou vyjádřit svou pochvalu vaší pracovní partě, která mi dne 27.4.2016 montovala nová okna v bytě. Odvedli čistě a rychle profesionální práci. Jsem velmi spokojená.
Vladimíra K. Hradec Králové