Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nová zelená úsporám

Plánujete výměnu oken na Vašem domě? Máme pro Vás dobrou zprávu: Nyní můžete ušetřit až 50% za náklady na zateplení domu. Možná jste s výměnou oken stále váhali kvůli nedostatku finančních prostředků. Je na čase zvážit, zdali by přece jen nebylo dobré využít tuto skvělou nabídku. Požádejte si o podporu v rámci projektu Nová zelená úsporám. 
 
Energeticky výhodné bydlení podporuje Ministerstvo životního prostředí i v následujících letech. Byla schválena 3. výzva k podávání žádostí. Program je určen pro výstavbu nebo rekonstrukci rodinných domů: 

Žádosti je možno podávat do 31. prosince 2021. Ukončení příjmu žádostí bude v tento den nebo v okamžiku vyčerpání stanovených prostředků.
 
Žadateli o podporu mohou být vlastníci nebo stavebníci rodinných domů, a to fyzické i právnické osoby.

V první vlně vyplácení v roce 2017 se může 388 žadatelů z podoblasti rodinných i bytových domů těšit na výplatu dotace v celkové výši téměř 84 milionů korun.

Dotace lze čerpat při rekonstrukci staršího bydlení i v novostavbách, a to prostřednictvím tří typů energetických opatření: 
  1. Na snižování energetické náročnosti stávajících rodinných domů – tedy na zateplení a výměnu oken či dveří, zateplení venkovních obvodových stěn, zateplení střechy, podlahy nebo konstrukcí oddělující vytápěné a nevytápěné prostory 
  2. Na výstavbu rodinných domů s velmi nízkou energetickou náročností 
  3. Na efektivní využití zdrojů energie – tedy výměny kotlů, instalace tepelných čerpadel či termických solárních systémů pro ohřev vody

Podporována jsou i dílčí opatření!

Žádosti o dotace jsou přijímány výhradně elektronicky a to na základě časově omezených výzev. Více informací o programu na www.novazelenausporam.cz. Na těchto stránkách najdete také potřebné formuláře.
  
Poradíme Vám jak dosáhnout na dotace s OKNOSTYLEMZjistit více informací

Aktuálně: Na Státní fond životního prostředí hned v prvních dvou měsících dorazilo téměř 1 587 žádostí ve výši přes 343 milionů korun. Žádosti každým dnem rychle přibývají, proto je třeba jednat včas, pokud máte o podporu zájem. Žádosti je možné posílat nejpozději 31.12.2021, ovšem jestliže do té doby dojde k vyčerpání rezerv, bude přijímání žádostí ukončeno dříve!

Kdo může žádat

Vlastníci nebo stavebníci rodinných domů, tedy např.:
  • Fyzické osoby nepodnikající
  • Fyzické osoby podnikající
  • Právnické osoby

Kolik můžete v rámci 2. výzvy dostat?

Čím více opatření snižujících náklady na vytápění, tím vyšší podporu získáte. Maximální výše podpory je 50% prokázaných nákladů na provedená opatření a je vyplácena až po řádném dokončení jejich realizace. Pomocí tabulek výpočtů si můžete sami spočítat orientační výši podpory. Záleží na množství metrů čtverečních zateplované plochy a na druhu zateplení – na každou část domu (výplně skleněných otvorů, obvodové stěny, střechu, podlahu a ostatní konstrukce) přispívá Ministerstvo životního prostředí jinou částkou. Maximální výše podpory na jednoho žadatele je 5 mil. Kč.

O dotaci můžete žádat před zahájením, v průběhu nebo po dokončení realizace podporovaných opatření.
Realizaci úsporných opatření lze provádět po částech v průběhu několika let, v závislosti na Vašich finančních možnostech.

Na webových stránkách programu Nová zelená úsporám najdete modelové příklady různých typů domů a možnosti využitých opatření.

Kde se dozvím víc?

Vážený zákazníku, v případě realizace výměny oken vč. zateplení nebo vč. výměny zdroje vytápění, Vám naše společnost zajistí kompletní servis spojený s realizací požadovaných opatření včetně zpracování odborného posudku a podání žádostí – více k našim službám pro Novou zelenou úsporám.
 

Nakoupili u nás
Chtěla bych Vám a hlavně Vašim zaměstnancům poděkovat za úspěšnou realizaci výměny oken a dveří v našem rodinném domě.Již při výběru oken byl vašim obchodním zástupcem panem Ládrem prokázán velmi vstřícný a odborný přístup – vše vysvětlil, poradil a doporučil možná řešení.Samotná realizace zakázky byla vašimi zaměstnanci provedena bez problémů a hlavně rychle. Vše nám bylo vysvětleno, každý zvídavý dotaz mého muže (a že je to puntičkář)zodpovězen.
Petra G.
Chtěla bych touto cestou poděkovat za perfektně odvedenou práci vašimi zaměstnanci. Jednalo se o výměnu oken v Sobotce minulý týden. Pánové byli velmi profesionální, slušní a pečliví. Vaši firmu budu rozhodně doporučovat.
Irena B.