Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nová zelená úsporám

Plánujete výměnu oken na Vašem domě? Máme pro Vás dobrou zprávu: Nyní můžete ušetřit až 50% za náklady na zateplení domu. Možná jste s výměnou oken stále váhali kvůli nedostatku finančních prostředků. Je na čase zvážit, zdali by přece jen nebylo dobré využít tuto skvělou nabídku. Požádejte si o podporu v rámci projektu Nová zelená úsporám. 
 
Energeticky výhodné bydlení podporuje Ministerstvo životního prostředí i v následujících letech. Byla schválena 3. výzva k podávání žádostí. Program je určen pro výstavbu nebo rekonstrukci rodinných domů: 

Žádosti je možno podávat do 31. prosince 2021. Ukončení příjmu žádostí bude v tento den nebo v okamžiku vyčerpání stanovených prostředků.
 
Žadateli o podporu mohou být vlastníci nebo stavebníci rodinných domů, a to fyzické i právnické osoby.

V první vlně vyplácení v roce 2017 se může 388 žadatelů z podoblasti rodinných i bytových domů těšit na výplatu dotace v celkové výši téměř 84 milionů korun.

Dotace lze čerpat při rekonstrukci staršího bydlení i v novostavbách, a to prostřednictvím tří typů energetických opatření: 
  1. Na snižování energetické náročnosti stávajících rodinných domů – tedy na zateplení a výměnu oken či dveří, zateplení venkovních obvodových stěn, zateplení střechy, podlahy nebo konstrukcí oddělující vytápěné a nevytápěné prostory 
  2. Na výstavbu rodinných domů s velmi nízkou energetickou náročností 
  3. Na efektivní využití zdrojů energie – tedy výměny kotlů, instalace tepelných čerpadel či termických solárních systémů pro ohřev vody

Podporována jsou i dílčí opatření!

Žádosti o dotace jsou přijímány výhradně elektronicky a to na základě časově omezených výzev. Více informací o programu na www.novazelenausporam.cz. Na těchto stránkách najdete také potřebné formuláře.
  
Poradíme Vám jak dosáhnout na dotace s OKNOSTYLEMZjistit více informací

Aktuálně: Na Státní fond životního prostředí hned v prvních dvou měsících dorazilo téměř 1 587 žádostí ve výši přes 343 milionů korun. Žádosti každým dnem rychle přibývají, proto je třeba jednat včas, pokud máte o podporu zájem. Žádosti je možné posílat nejpozději 31.12.2021, ovšem jestliže do té doby dojde k vyčerpání rezerv, bude přijímání žádostí ukončeno dříve!

Kdo může žádat

Vlastníci nebo stavebníci rodinných domů, tedy např.:
  • Fyzické osoby nepodnikající
  • Fyzické osoby podnikající
  • Právnické osoby

Kolik můžete v rámci 2. výzvy dostat?

Čím více opatření snižujících náklady na vytápění, tím vyšší podporu získáte. Maximální výše podpory je 50% prokázaných nákladů na provedená opatření a je vyplácena až po řádném dokončení jejich realizace. Pomocí tabulek výpočtů si můžete sami spočítat orientační výši podpory. Záleží na množství metrů čtverečních zateplované plochy a na druhu zateplení – na každou část domu (výplně skleněných otvorů, obvodové stěny, střechu, podlahu a ostatní konstrukce) přispívá Ministerstvo životního prostředí jinou částkou. Maximální výše podpory na jednoho žadatele je 5 mil. Kč.

O dotaci můžete žádat před zahájením, v průběhu nebo po dokončení realizace podporovaných opatření.
Realizaci úsporných opatření lze provádět po částech v průběhu několika let, v závislosti na Vašich finančních možnostech.

Na webových stránkách programu Nová zelená úsporám najdete modelové příklady různých typů domů a možnosti využitých opatření.

Kde se dozvím víc?

Vážený zákazníku, v případě realizace výměny oken vč. zateplení nebo vč. výměny zdroje vytápění, Vám naše společnost zajistí kompletní servis spojený s realizací požadovaných opatření včetně zpracování odborného posudku a podání žádostí – více k našim službám pro Novou zelenou úsporám.
 

Nakoupili u nás
Chtěla bych touto cestou poděkovat za perfektně odvedenou práci vašimi zaměstnanci. Jednalo se o výměnu oken v Sobotce minulý týden. Pánové byli velmi profesionální, slušní a pečliví. Vaši firmu budu rozhodně doporučovat.
Irena B.
Dále bych také chtěla ještě za provedenou práci poděkovat montážním pracovníkům, byla jsem spokojená za nekonfliktní a perfektně provedenou práci pana Hurbana a pana Buchty. A i vaší firmě za kvalitně vyrobená okna. Velice děkuji.
Marcela V