Nová zelená úsporám

Plánujete výměnu oken na Vašem domě? Máme pro Vás dobrou zprávu: Nyní můžete ušetřit až 50 % za náklady na zateplení domu. Požádejte si o podporu v rámci projektu Nová zelená úsporám. 
 
Energeticky výhodné bydlení podporuje Ministerstvo životního prostředí i v následujících letech. Byla schválena 3. výzva k podávání žádostí. Program je určen pro výstavbu nebo rekonstrukci rodinných domů: 

Žádosti je možno podávat do 31. prosince 2021. Ukončení příjmu žádostí bude v tento den nebo v okamžiku vyčerpání stanovených prostředků.
 
Žadateli o podporu mohou být vlastníci nebo stavebníci rodinných domů, a to fyzické i právnické osoby.

Dotace lze čerpat při rekonstrukci staršího bydlení i v novostavbách, a to prostřednictvím tří typů energetických opatření: 
  1. Na snižování energetické náročnosti stávajících rodinných domů – tedy na zateplení a výměnu oken či dveřízateplení venkovních obvodových stěn, zateplení střechy, podlahy nebo konstrukcí oddělující vytápěné a nevytápěné prostory 
  2. Na výstavbu rodinných domů s velmi nízkou energetickou náročností 
  3. Na efektivní využití zdrojů energie – tedy výměny kotlů, instalace tepelných čerpadel či termických solárních systémů pro ohřev vody

Žádost pošlete snadno elektronicky 

Žádosti o dotace jsou přijímány výhradně elektronicky a to na základě časově omezených výzev. Více informací o programu na www.novazelenausporam.cz. Na těchto stránkách najdete také potřebné formuláře.
  
Poradíme Vám, jak dosáhnout na dotace s OKNOSTYLEMNapište nám

Aktuálně: V roce 2019 do programu Nová zelená úsporám dorazilo 12 898 žádostí za 3,26 miliardy korun. Využijte této skvělé příležitosti také a požádejte si co nejdříve. Žádosti je sice možné posílat nejpozději 31. 12. 2021, ovšem jestliže do té doby dojde k vyčerpání rezerv, bude přijímání žádostí ukončeno dříve!

Kdo může žádat

Vlastníci nebo stavebníci rodinných domů, tedy např.:
  • Fyzické osoby nepodnikající
  • Fyzické osoby podnikající
  • Právnické osoby

Kolik můžete dostat?

Čím více opatření snižujících náklady na vytápění, tím vyšší podporu získáte. Maximální výše podpory je 50 % prokázaných nákladů na provedená opatření, přičemž peníze jsou vypláceny až po řádném dokončení jejich realizace. Vyplacená částka záleží na množství metrů čtverečních zateplované plochy a na druhu zateplení – na každou část domu (výplně skleněných otvorů, obvodové stěny, střechu, podlahu a ostatní konstrukce) přispívá Ministerstvo životního prostředí jinou částkou. Maximální výše podpory na jednoho žadatele je 5 mil. Kč.

O dotaci můžete žádat před zahájením, v průběhu nebo po dokončení realizace podporovaných opatření.
Realizaci úsporných opatření lze provádět po částech v průběhu několika let, v závislosti na Vašich finančních možnostech. 

Nakoupili u nás
Spokojenost na 100% všem vřele doporučuji.
Květoslav K. Benešov
Chtěla bych touto cestou vyjádřit svou pochvalu vaší pracovní partě, která mi dne 27.4.2016 montovala nová okna v bytě. Odvedli čistě a rychle profesionální práci. Jsem velmi spokojená.
Vladimíra K. Hradec Králové