Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nová zelená úsporám

Plánujete výměnu oken na Vašem domě? Máme pro Vás dobrou zprávu: Nyní můžete ušetřit až 50 % za náklady na zateplení domu. Požádejte si o podporu v rámci projektu Nová zelená úsporám. 
 
Energeticky výhodné bydlení podporuje Ministerstvo životního prostředí i v následujících letech. Byla schválena 3. výzva k podávání žádostí. Program je určen pro výstavbu nebo rekonstrukci rodinných domů: 

Žádosti je možno podávat do 31. prosince 2021. Ukončení příjmu žádostí bude v tento den nebo v okamžiku vyčerpání stanovených prostředků.
 
Žadateli o podporu mohou být vlastníci nebo stavebníci rodinných domů, a to fyzické i právnické osoby.

Dotace lze čerpat při rekonstrukci staršího bydlení i v novostavbách, a to prostřednictvím tří typů energetických opatření: 
  1. Na snižování energetické náročnosti stávajících rodinných domů – tedy na zateplení a výměnu oken či dveřízateplení venkovních obvodových stěn, zateplení střechy, podlahy nebo konstrukcí oddělující vytápěné a nevytápěné prostory 
  2. Na výstavbu rodinných domů s velmi nízkou energetickou náročností 
  3. Na efektivní využití zdrojů energie – tedy výměny kotlů, instalace tepelných čerpadel či termických solárních systémů pro ohřev vody

Žádost pošlete snadno elektronicky 

Žádosti o dotace jsou přijímány výhradně elektronicky a to na základě časově omezených výzev. Více informací o programu na www.novazelenausporam.cz. Na těchto stránkách najdete také potřebné formuláře.
  
Poradíme Vám, jak dosáhnout na dotace s OKNOSTYLEMNapište nám

Aktuálně: V roce 2019 do programu Nová zelená úsporám dorazilo 12 898 žádostí za 3,26 miliardy korun. Využijte této skvělé příležitosti také a požádejte si co nejdříve. Žádosti je sice možné posílat nejpozději 31. 12. 2021, ovšem jestliže do té doby dojde k vyčerpání rezerv, bude přijímání žádostí ukončeno dříve!

Kdo může žádat

Vlastníci nebo stavebníci rodinných domů, tedy např.:
  • Fyzické osoby nepodnikající
  • Fyzické osoby podnikající
  • Právnické osoby

Kolik můžete dostat?

Čím více opatření snižujících náklady na vytápění, tím vyšší podporu získáte. Maximální výše podpory je 50 % prokázaných nákladů na provedená opatření, přičemž peníze jsou vypláceny až po řádném dokončení jejich realizace. Vyplacená částka záleží na množství metrů čtverečních zateplované plochy a na druhu zateplení – na každou část domu (výplně skleněných otvorů, obvodové stěny, střechu, podlahu a ostatní konstrukce) přispívá Ministerstvo životního prostředí jinou částkou. Maximální výše podpory na jednoho žadatele je 5 mil. Kč.

O dotaci můžete žádat před zahájením, v průběhu nebo po dokončení realizace podporovaných opatření.
Realizaci úsporných opatření lze provádět po částech v průběhu několika let, v závislosti na Vašich finančních možnostech. 

Nakoupili u nás
Chtela bych timto podekovat za vyrizenou zakazku Vsechno klaplo uzasne a za to jsem velice vdecna. Chlapci kteri prisli okna a dvere instalovat byli opravdu velmi schopni,prijemni a slusni.. praci provedli tak setrne, ze jsem ani neverila,ze to tak jde...obavala jsem se,jak bude zdivo kolem vypadat a nakonec bude mit zednik jen minimum prace...byla jsem opravdu mile prekvapena... Bohuzel nevim,jak se ti mladi panove jmenovali,ale sef montazi jiste vi, koho do Maref poslal , podle mne si fakt zaslouzi pochvalu za dobrou reprezentaci firmy...Byla radost sledovat ty dva hochy u prace a ja vam muzu jen prat hodne takovych pracovniku...Jsem opravdu spokojena a vzdy a vsude vas budu jen chvalit a doporucovat.. Vam osobne pani Souckova dekuji za trpelive a profesionalni jednani se zakaznikem.. Jeste jednou dekuji a preji vam do budoucna jen veschno dobre...
Jaroslava H. Marefy
Jsme naprosto spokojení...příjemné jednání na tel. v eshopu, nabídka přehledná, zboží bylo dodáno obratem.....vše ok. Děkujeme a rádi se na vás v případě potřeby opět obrátíme.
Renata K.