Něco málo o tom, jak jsme začali

Cesta Oknostylu začala v zimě, roku 1999. Tehdy podobně jako mnozí jiní, i náš zakladatel pan Stanislav Trávníček, pilně pracovali na stavbách, jelikož, pokud se od té doby něco nezměnilo, je to touha každého, kdo mění okna nebo staví dům, mít do Vánoc uzavřenou stavbu, zapravená okna a prostě dokončit jednu z náročných stavebních etap.

Doba byla podnikání více než nakloněna, nabídka výrobců moderních oken začala zaplavovat českou kotlinu, a do nového roku tak už pan Trávníček vkročil s vlastní živností a značkou Oknostyl. A dařilo se mu, nebo raději řekněme dařilo se nám. Firma nám pod rukama rostla, rozšiřovala se nabídka, zvětšovaly se počty poboček. Dnes se řadíme mezi největší dodavatele otvorových výplní v České republice.

S čím Vám můžeme pomoci

Pohodlí, bezpečnost, klid, životní nebo pracovní prostor, svoboda, rodina. Pro každého je domov něčím jiným a právě domov je to, co se snažíme pomoci našim zákazníkům vytvořit nebo vylepšit. Specializujeme se na dodávky na klíč včetně poradenství techniků na stavbách a nevozíme tak jen okna, dveře nebo portály, ale můžeme Vám nabídnout i veškeré příslušenství, včetně souvisejících stavebních prací.

Každé okno je jen tak dobré, jak dobře je namontované a my věříme, že plný servis a záruka je to, co z dlouhodobého hlediska Vám, našim zákazníkům ušetří nejen peníze, ale hlavně čas a starosti a dovolí Vám věnovat se tomu, co v životě považujete za opravdu důležité. Ať už je to pro Vás cokoli.

Co a proč Vám nabízíme

Nenašlo by se mnoho produktů, které s námi vydržely od našich začátků, jelikož oknařina se podobně jako většina jiných stavebních odvětví vcelku rychle vyvíjí. Většinu z těch současných i minulých typů oken, dveří a portálů ale spojuje jedna myšlenka a to nabízet kvalitní a ověřené produkty za ceny dostupné co možná největšímu počtu potenciálních zákazníků.

Asi nejlépe to charakterizuje naše produktová řada plastových oken PREMIUM, kterou v současnosti reprezentují již 4 jedinečné okenní profily, které umí pokrýt potřeby všech běžných staveb a rekonstrukcí. Kromě oken z řady PREMIUM Vám nabízíme i nekompromisní otvorové výplně z německých profilů VEKA a REHAU, hliníkové systémy ALUPROF a dřevěná a dřevohliníková okna.

Proč s námi

Okna, dveře nebo portály jsou jednou z nejdůležitějších součástí každé stavby a pokud jde o rekonstrukci, tak platí, že máloco naruší pohodlí domova tolik jako výměna oken a dveří. Proto je důležité provádět výměny oken rychle a bez zbytečných prostojů. Díky tomu, že jsme schopní realizovat nejen dodávku a výměnu kvalitních otvorových výplní, ale i související zednické či menší stavební práce a používáme vhodné materiály, postupy a případně manipulační techniku, dokážeme realizovat kompletní dodávky v nejkratším možném čase a převzít za realizace plnou záruku.

Nemusíte tak shánět různé řemeslníky a koordinovat jejich činnost, případně hlídat, aby něco nepoškodili, ale stačí vložit důvěru do rukou jednoho zkušeného dodavatele. My pevně věříme, že pro Vás takovým dodavatelem můžeme být a nic to asi nedokazuje lépe než to, co už máme úspěšně za sebou.

Jak šel čas s Oknostylem

Založení živnosti panem Trávníčkem a vznik značky OKNOSTYL.
Ještě jako živnostníci zakládáme první pobočku v Blansku. Máme ji až do dnešních dnů a proto víme, že se k nám rádi vracíte i po mnoha letech.
Zakládáme druhou pobočku v Tišnově a pomalu se nesměle rozhlížíme i za hranice kraje a hledáme další obchodní místa.
Zakládáme další pobočky v okolí – Žďár nad Sázavou, Brno a další. Není to jen o pobočkách, roste nám počet zaměstnanců, formují se samostatné divize montáží, servisu, zvětšuje se nám vozový park.
Měníme formu podnikání z živnosti na společnost s ručením omezeným, abychom mohli dále růst, oslovit nové zákazníky a poskytnout jim lepší garance a jistotu správné volby dodavatele.
Opět se rozrůstáme o další obchodní místa a mimo jiné otevíráme první pobočku v Praze, která se pro nás stala vstupní branou pro další místa v Čechách.
Přišla první větší ekonomická recese, kterou jako firma pamatujeme. Zatočilo to se všemi, ale ustáli jsme ji a pokusili jsme se ji překonat dalším růstem. Bezpochyby nám k tomu dopomohla naše strategie nežít a nerůst z úvěrů, ale budovat postupně, za vlastní.
V těchto letech proběhla naše vůbec největší expanze, otevíráme mimo jiné pobočky v Mladé Boleslavi, Plzni, Českých Budějovicích, Hradci Králové, ale hlavně v našem budoucím domovském městě, Kuřimi u Brna, kde opravujeme první vlastní sklad. Zahajujeme provoz nové divize Veřejných zakázek a úspěsně zařazujeme mezi naše zákazníky i Českou republiku.
Klasik a Round line se stávají prvními stavebními kameny naší řady PREMIUM a rychle si nachází svoje zákazníky. Poprvé absolvujeme certifikaci na ČSN EN ISO 9001:2016, napoprvé je to náročné, ale ušlapujeme si cestičku pro další roky, které už jsou snažší.
Tento rok pro nás byl vcelku zlomový, protože jsme započali stavbu vlastních kanceláří a showroomu na okraji Kuřimi a zkoušíme zcela nový koncept podnikání v našem odvětví a rozjíždíme první e-shop s okny v České republice (no asi je přehnané říkat tomu v tuto chvíli e-shop, ale každopádně se koncept ujal a dál si šel svou vlastní cestou)…. Mimo jiné zakládáme vlastní značku servisu oken ASOK a začínáme pečovat o okna a dveře všech, kteří s nimi mají problémy.
Další rok doslova nabytý novinkami, otevíráme kanceláře a logistické centrum v Kuřimi. V druhé polovině roku ještě všechny místní potrápíme dopravním omezením spojeným se stavbou sjezdu z hlavní silnice na Tišnov, ale do konce roku 2017 máme hotovo. Do nabídky přidáváme plastová okna Veka oblíbená u našich nejnáročnějších zákazníků.
Nestačí nám místo a proto se pouštíme do rekonstrukce druhého vlastního skladu. Stejně jako ten předchozí a naše kanceláře jej budujeme postupně hlavně vlastními silami a z vlastních zdrojů, abychom neměli zbytečné závazky.
Ne, že bychom to chtěli znova připomínat, ale OKNOSTYL už je tady pro Vás 20. rokem, nijak zvlášť jsme to neslavili protože práce je hodně, ale připravili jsme pro naše zákazníky nějaké soutěže, a to jak jinak, než o okna.
Hned ze startu sledujeme, jak se světem šíří COVID a než se nadějeme, tak máme co dělat abychom pro naše zaměstnance sehnali roušky, desinfekce a další nezbytné vybavení – první desinfekce z palírny je opravdu nezapomenutelná. Nevyhnou se nám některá omezení, ale jelikož tělu prospívá čerstvý vzduch, započneme další etapu rekonstrukce našeho areálu a pustíme se do dláždění prostor kolem skladů. Krom toho po delší době otevíráme nové obchodní místo v Kyjově a přidáváme třetí přírustek do řady oken PREMIUM, systém PREMIUM Line.
Přidáváme do nabídky 4. člena řady PREMIUM, systém PREMIUM Smart a věříme, že bude stejně úspěšný, jako zbytek této řady. Chystáme spuštění nových webových stránek, rozšiřujeme poptávkový formulář a systém pro vytváření okamžitých cenových nabídek.

A dál? Další řádky můžete psát s námi, budeme za to rádi…

Certifikáty

Jsme držiteli certifikátu řízení kvality ISO 9001:2009, jehož dodržování je každým rokem prověřováno nezávislým auditem. Naše okna jsou pravidelně testována a certifikována českou státní zkušebnou a dokladují jakost dodávaných výrobků.

Podporujeme