Vlastnosti plastových střešních oken PREMIUM

Plastová střešní okna PREMIUM se hodí pro každou střechu se sklonem od 15° do 75°. Můžete je namontovat do každé místnosti, vhodná jsou i pro místa se zvýšenou vlhkostí jako jsou kuchyně nebo koupelny. Předností střešních oken Premium je moderní vzhled, odolná konstrukce a dobré tepelně-izolační vlastnosti. Získáte tak krásný prvek do Vašeho interiéru a ušetříte na spotřebě energie. Velmi potěšitelné také je, že okna jsou bezúdržbová.
 
Plastové střešní okno profilPlastové střešní okno řezPlastové střešní okno řez

Moderní design, dřevěné dekory

Většina střešních oken se vyrábí v klasickém rovném provedení. Jak ale říká jedno úsloví: v jednoduchosti je krása. Navíc díky zaoblení použitých profilů vynikají plastová střešní okna PREMIUM moderním designem. Ještě lepšího vzhledu pak můžete docílit volbou určitého barevného provedení. Okna nabízíme nejen v tradiční bílé barvě ale i v dekoru zlatý dub, mahagon a ořech. Střešní okna tak mohou mít stejný vzhled jako Vaše ostatní okna a skvěle zapadnou i do dřevěného interiéru.

Barevné možnosti

 • standardní RAL 8019 (hnědá)
 • nestandardní RAL 7043 (šedá)
 • olepovaná renolitová fólie v barevné imitaci borovice, zlatý dub, ořech, mahagon

Odolná konstrukce, kvalitní izolace

Střešní okno tvoří jedinečná konstrukce z vícekomorových profilů rámu a křídla. Ještě lepší stabilitu celého okna zaručuje masívní ocelová výztuha. Stejně jako u dalších námi nabízených plastových oknách jsou samozřejmostí dobré tepelně-izolační parametry. Standardně montujeme bezpečnostní kalené sklo Ug= 1,0 W/m²K. 

3 polohy

Výklopně-kyvné plastové okno Skylight PREMIUM můžete otevírat ve třech polohách. Patentovaný systém kování zajišťuje perfektní stabilitu křídla ve sklopné, otevřené i obrácené poloze. Přitom při manipulaci s oknem se nemusíte obávat žádného nebezpečí. Venkovní oplechování chrání kování před povětrnostními podmínkami a zvyšuje utěsnění spoje rámu s křídlem.

Způsoby otevírání

 • ve sklopné poloze plynule v rozsahu 0–30°
 • v otevřené zajištěné poloze v úhlu 45°
 • v poloze pro umývání – obrácení křídla o 120°

Žádné zatékání

Důležitou součástí správně namontovaného okna je těsnící lemování z hliníkového plechu. To je ve stejných barevných odstínech jako okenní oplechování. Lemování chrání proti povětrnostním vlivům a díky němu nemusíte mít také strach ze zatékání vody a tajícího sněhu. Důmyslné vyřešení spoje s rámem (horní okraj lemování ve speciální drážce a překrytí spoje těsněním) toto vylučuje. 

Vlnitá i rovná plocha

Plastová střešní okna Skylight PREMIUM jsou velmi univerzální, zapadnou do střech s vlnitou i plochou krytinou. Pro keramické, betonové tašky a další vlnité střešní krytiny má střešní okno v dolní části lemování pružný prvek, který zajišťuje důkladné utěsnění a odvod vody na krytinu. Pro spojení s plochými krytinami zase nabízíme lemování P, které pružný prvek neobsahuje. Pokud budete potřebovat spojovat střešní okna do sestav vedle sebe nebo nad sebe je vhodné použít modulové lemování. V tomto případě musí zákazník uvést i šířku krovu mezi jednotlivými okny kvůli optimálnímu rozmístění oken ve vazbě krovu.
Všechna lemování mají těsnící klíny a žlaby, které odvádějí ze střešní fólie kondenzát .

Typy lemování

 • F – pro vlnité krytiny (např. keramická taška, ocelová střešní krytina)
 • P – pro ploché krytiny (např. bitumenový šindel)
 • M – modulové (speciální lemování umožňuje montáž oken vedle sebe nebo jedno nad druhým, MP pro ploché krytiny, MF pro vlnité krytiny)

Bez starostí

Kdo by nechtěl mít pěknou věc, o kterou by se nemusel starat. Plastová střešní okna PREMIUM toto splňují, jsou navržena jako bezúdržbová. Nemusíte se tak šplhat do těžko přístupných míst. 

Hlavní přednosti plastových střešních oken PREMIUM

 • originální zaoblený profil s designem firmy GRUBER&CO group odolný proti znečištění a stárnutí
 • bezpečnostní kalené sklo Ug= 1,0 W/m²K
 • záruka  na dobu 10 let
 • mikroventilace
 • fólie imitující dřevo
 • patentovaný systém kování (snadná obsluha)
 • dobrá tepelná a akustická izolace
 • oplechování z hliníku s polyesterovou barevnou úpravou
 • nevyžaduje žádnou údržbu (ani kování)
 • použití pro každou střechu (sklon střechy 15º–75º, plochá i vlnitá)
 • dokonalé těsnění (systém čtyř těsnění odolný změnám teploty i UV záření)

UPOZORNĚNÍ!

Pro montáž střešního okna PREMIUM je lemování potřebné vždy, bez ohledu na to, jestli se montuje do profilované nebo hladké střešní krytiny.

Návody na montáž a údržbu

Plastová střešní okna PREMIUM nabízíme v těchto barevných variantách:

Barevná varianta střešních oken zlatý dubBarevná varianta střešních oken OřechBarevná varianta střešních oken mahagon

Plastová střešní okna PREMIUM

Plastové střešní okno premiumPlastové střešní okno premiumPlastové střešní okno premium otevřené

Realizace

Ukázka realizace plastových střešních okenRealizace střešních okenVnitřní realizace plastových střešních oken

Školení

Výroba a montáž

Výroba plastových střešních okenVýroba střešních okenMontáž střešních oken
10 smluv jsme sjednali minulý pátek s 18 okny
1 na tolika nových zakázkách jsme minulý pátek začali pracovat přímo u našich zákazníků s 1 okny
2 montáží máme za sebou za minulý pátek s 15 okny

Nakoupili u nás
Chtela bych timto podekovat za vyrizenou zakazku Vsechno klaplo uzasne a za to jsem velice vdecna. Chlapci kteri prisli okna a dvere instalovat byli opravdu velmi schopni,prijemni a slusni.. praci provedli tak setrne, ze jsem ani neverila,ze to tak jde...obavala jsem se,jak bude zdivo kolem vypadat a nakonec bude mit zednik jen minimum prace...byla jsem opravdu mile prekvapena... Bohuzel nevim,jak se ti mladi panove jmenovali,ale sef montazi jiste vi, koho do Maref poslal , podle mne si fakt zaslouzi pochvalu za dobrou reprezentaci firmy...Byla radost sledovat ty dva hochy u prace a ja vam muzu jen prat hodne takovych pracovniku...Jsem opravdu spokojena a vzdy a vsude vas budu jen chvalit a doporucovat.. Vam osobne pani Souckova dekuji za trpelive a profesionalni jednani se zakaznikem.. Jeste jednou dekuji a preji vam do budoucna jen veschno dobre...
Jaroslava H. Marefy
Jsme naprosto spokojení...příjemné jednání na tel. v eshopu, nabídka přehledná, zboží bylo dodáno obratem.....vše ok. Děkujeme a rádi se na vás v případě potřeby opět obrátíme.
Renata K.