Co je to křídlo dveří

Pokud si vybíráte nové dveře, jistě zvažujete, jaký typ dveřního křídla si zvolit. A co to je křídlo dveří?

Křídlo dveří je přesně ta část, kterou nemůžete přehlédnout, protože je nejviditelnější částí dveří. Jde o pohyblivou část, která je bez rámu. Křídlo je uchyceno na speciálních pantech a dělí se na pravé a levé podle toho, na jakou stranu se otevírají.

Dveřní křídlo může být dále posuvné, kyvné nebo skládací.

Velká pozornost se dveřnímu křídlu věnuje zvláště při výběru vstupních dveří do domu. Křídlo venkovních dveří může být vyrobeno z plastu, dřeva nebo hliníku.

Dveřní křídlo

Dveřní křídlo pro vchodové dveře

Příčkové vstupní dveře patří k nejlevnějším (cenově nejdostupnější varianta) a nejoblíbenějším dveřím. Jejich cena se odvíjí od počtu a orientace příček a také na typu použité výplně. Křídlo může být se svislými a vodorovnými příčkami. Tato konstrukce má výhodu v tom, že výrazně zvyšuje tuhost a stabilitu dveřního křídla.

Rámové vchodové dveře (moderní vchodové dveře) mají vloženou výplň. Dveřní křídlo je konstruované jako rám bez dalšího členění do kterého je vložena celistvá výplň. Výplň může být tvořena izolačním sklem, hladkou PUR deskou, ale nejčastěji se u této varianty používají dekorační výplně.

Rámové dveře, které mají překrytou výplň jsou v nabídce ve variantě s jednostrannou nebo oboustrannou překrytou výplní. V současnosti jde z hlediska estetiky i technologie a to nejlepší, co je možné ze sortimentu vstupních dveří nabídnout. Křídlo těchto dveří má vysokou stabilitu, kterou zajišťuje výplň. Dostupné jsou v plastovém nebo hliníkovém provedení ve více jak padesáti různých variant.

Měnili jsme okna i vašemu sousedovi.
Nevěříte?

Mapa realizací Oknostylu

Máme zkušenosti
z více než 55 000 zakázek

Máme 14 poboček po celé České republice Najděte svou nejbližší

naší parketou nejsou jen montážePomůžeme vám se servisem a údržbou oken a dveří

Servis
a expresní opravy oken

Návody

Články a návody pro okna a dveře