Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Udržovací sada pro dřevěná okna a dveře

Moderní dřevěná okna jsou povrchově upravena tenkou, vysoce pružnou a odolnou vrstvou silnovrstvé lazury. Silnovrstvé lazury byly vytvořeny tak, aby co nejlépe kopírovaly neustálé tvarové a objemové změny dřeva, což je nezbytnou podmínkou, pro zajištění dlouhodobé životnosti lakové vrstvy především v exteriéru. Vlivem UV záření, povětrnostních vlivů a přirozeného stárnutí, dochází k postupnému snižování pružnosti lakové vrstvy a zmenšování její tloušťky. Aby se proces degradace zastavil, je třeba alespoň 1X, ideálně však 2X do roka zajistit ošetření lakové vrstvy a tím jí vrátit nejen původní pružnost a lesk, ale současně vyplnit i mikroskopické defekty, které se v průběhu času v lakové vrstvě vytvářejí. K ošetření povrchové úpravy eurooken se používají tzv. udržovací sady, obsahující čistící a balzamovací přípravky.

maintenance-kitCena balíčku 770 Kč vč. 21% DPH*
 

Co obsahuje udržovací sada?

1.

Čistič (Reiniger)

Čistící prostředek, který zajistí hloubkové odstranění nečistot z povrchu.
I když pracuje spolehlivě, jeho výhoda je především v perfektním odstranění drobných nečistot. Před jeho použitím doporučujeme odstranit hrubé prachové částečky mýdlovou vodou.

 • Odstraňuje drobné nečistoty
 • Odmašťuje povrch
 • Odstraňuje statický náboj na povrchu
2.

Balzamovací politura (Politur)

Balzamovací přípravek, který vyplní drobné defekty a navrátí lazuře původní lesk a pružnost.
V případě drobného mechanického poškození je možné, jej využít i jako dočasnou náhradu lazury. Balzám je možno používat při teplotách nad 20 ˚C, je však třeba vyhnout se jeho aplikaci na teplý povrch, kdy by mohlo dojít k rychlému zasychání a tím vzniku čmouh a fleků. Za optimálních podmínek prostředek zasychá za cca 30 min

 • Vrací lazuře lesk a pružnost
 • Vyplňuje mikroskopické defekty a trhlinky
 • Vytváří ochrannou vrstvu zjednodušující odvod dešťové vody
 • Snižuje absorbci UV záření
3.

Bavlněné hadříky

Jemné bavlněné hadříky jsou ideálním prostředkem pro vtírání balzámu do povrchu oken.
Jejich životnost odpovídá množství balzámu v sadě. Pokud by bylo zapotřebí použít pro ošetření jiný materiál, vyhněte se hrubým, lněným a plstěným textiliím.

Pár tipů pro práci s udržovací sadou
 • Používejte ji ideálně 2x ročně, na jaře a na podzim
 • Častější použití je ku prospěchu oken, hlavně na jižní, slunečné straně
 • Před použitím čistícího prostředku doporučujeme okna omýt mýdlovou vodou
 • Balzám nepoužívejte na zahřátém a sluncem osvíceném povrchu – hrozí tvorba čmouh
 • Balzám lze použít i na drobná poškození, například od krup
 • Balzám lze použít hned po ukončení zednických prací, kdy ošetří okna, která byla na stavbě vystavena vysoké zátěži
 • Při dlouhotrvající práci doporučujeme používat gumové rukavice (prostředek může pronikat do kůže a způsobit podráždění)
 • Udržovací sadu chraňte před sluncem a mrazem
 • Při údržbě oken nezapomeňte na těsnění a kování. Ostatní komponenty eurooken (parapety, kování a těsnění) můžete ošetřit prostředky z udržovací sady pro plastová okna
Proč bychom se měli o naše nová okna starat a pečovat o ně?

Jaká je rozdíl mezi Vaším autem a oknem/dveřmi/roletami? O auto se pravidelně staráte a chráníte ho před škodlivými vlivy prostředí.

Co dostanete, když si koupíte nové brýle? Prostředek na čištění a ochranu skel a několik rad, které Vám pomůžou udržet jejich kvalitu.

K čemu Vás vedou odmalička? K péči o věci, které používáme.

Znáte tuto rovnici? Kvalitní okno/dveře/rolety + udržovací sada OKNOSTYL = TRVALÁ SPOKOJENOST.

Položky označené * je potřeba vyplnit
Závazná objednávka udržovací sady
Cena balíčku 770 vč. 21% DPH*
Jméno a příjmení *
Ulice a číslo domu *
PSČ *Město *
Telefon
Email *
Počet kusů sady *
Způsob dodání *
Poznámka
 položky označené * jsou povinné
Cena balíčku 770 vč. 21% DPH*

Nakoupili u nás
Chtela bych timto podekovat za vyrizenou zakazku Vsechno klaplo uzasne a za to jsem velice vdecna. Chlapci kteri prisli okna a dvere instalovat byli opravdu velmi schopni,prijemni a slusni.. praci provedli tak setrne, ze jsem ani neverila,ze to tak jde...obavala jsem se,jak bude zdivo kolem vypadat a nakonec bude mit zednik jen minimum prace...byla jsem opravdu mile prekvapena... Bohuzel nevim,jak se ti mladi panove jmenovali,ale sef montazi jiste vi, koho do Maref poslal , podle mne si fakt zaslouzi pochvalu za dobrou reprezentaci firmy...Byla radost sledovat ty dva hochy u prace a ja vam muzu jen prat hodne takovych pracovniku...Jsem opravdu spokojena a vzdy a vsude vas budu jen chvalit a doporucovat.. Vam osobne pani Souckova dekuji za trpelive a profesionalni jednani se zakaznikem.. Jeste jednou dekuji a preji vam do budoucna jen veschno dobre...
Jaroslava H. Marefy
Jsme naprosto spokojení...příjemné jednání na tel. v eshopu, nabídka přehledná, zboží bylo dodáno obratem.....vše ok. Děkujeme a rádi se na vás v případě potřeby opět obrátíme.
Renata K.