Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Balkonové dveře a portály

  • Otevřené prostupy o šířce až 6 metrů.
  • Možnost konstrukce z plastu, dřeva a hliníku.
  • Výborné izolační vlastnosti.
  • Vysoká variabilita systémů.
  • Jednoduchá obsluha i údržba.
  • 200 typů skladem ihned k odběru
  • Životnost v řádu desítek let.

Pomůžeme Vám s výběrem balkonových dveřích a posuvných portálů na míru

Balkonové dveře a posuvné portály se využívají pro vstupy na balkony, terasy a do zahrad, kdy v závislosti na typu konstrukce dovolují vytvářet až několik metrů široké, ničím nerušené průchody mezi interiérem a exteriérem. Zatímco balkonové dveře jsou konstruované ze standardních okenních profilů osazených běžným, celoobvodovým kováním s možností oboustranné kliky a cylindrické vložky, terasové dveře a posuvné či skládací portály mají speciální profilové systémy a kování a zpravidla rovněž jedinečné konstrukční možnosti. Nespornou výhodou posuvných a skládacích systémů je velká úspora prostoru, kterou získáte díky absenci otočně otvíravých křídel.

Vyberte si z naší nabídky balkonových dveří a posuvných portálů

Balkonové a terasové dveře

Balkonové a terasové dveře jsou nejběžnějším typem vstupních dveří na zahradu či balkon. Konstrukčně jsou řešeny jako jedno a dvoukřídlé dveře otvíravé dovnitř nebo ven s možností osazení oboustrannou uzamykatelnou klikou a bezbariérovým hliníkovým prahem. Terasové dveře se od balkonových liší použitím masivnějšího profilu s možností konstrukce ven otvíravých křídel a jsou určené především pro nadrozměrná křídla, u nichž zajišťují požadovanou stabilitu, tuhost a statiku konstrukce.

Více informací o balkonových a terasových dveřích

PSK portály

PSK neboli posuvně-sklopné portály jsou nejběžnějším typem posuvných dveří a nejběžnější náhradou klasických balkonových dveří. Konstrukčně vycházejí ze standardního okenního profilu a funkčně zajišťují vždy otevření jedné poloviny celé konstrukce, která se posouvá za okenní fixní plochu. Narozdíl od ostatních posuvných systémů dovolují křídla PSK portálů polohu ventilace a posuv křídel na stěnu, mimo prosklenou plochu.

Více informací o oknech PSK portálech

HS portály

HS neboli zdvižně posuvné portály jsou konstrukčně naprosto jedinečným systémem, který vyniká především rozsáhlými konstrukčními možnostmi a vysokou únosností posuvných křídel. Podobně jako v případě PSK portálů se i u HS portálů posouvá pohyblivé křídlo za fixní plochu, z čehož vyplývá, že HS portály dovolují vždy otevřít zhruba ½ celé konstrukce. Díky jednoduchému ovládacímu mechanismu a úzké nosné kolejnici jdou i velká a těžká křídla otevírat velmi lehce a plynule.

Více informací o HS portálech

FS portály

FS portály vynikají netradiční konstrukcí a funkčností a jako jediný ze všech posuvných systémů dovoluje otevřít takřka celou plochu portálu a to díky skládání křídel na principu harmoniky. Díky tomu dovolují FS portály neomezené průchody o šířce bezmála 6 metrů a v závislosti na velikosti jednotlivých křídel je možno volit až ze 14 konstrukčních schémat jejich skládání.

Více informací o oknech FS portálech

GEALAN Smoovio

Gealan Smoovio je novinkou na trhu, která v sobě kombinuje výhody snadné obsluhy a velkých prosklených ploch HS portálů, těsnost PSK portálů a dostupnou cenu pohybující se přibližně o 30–40% níže v porovnání se srovnatelně velkým HS portálem z plastových profilů. Díky tomu se otevírají výhody velkoplošných posuvných křídel výrazně širšímu spektru zákazníků bez zásadních negativ v porovnání s klasickým HS portálem.

Více informací o GEALAN Smoovio
202 smluv jsme sjednali minulý týden s 637 okny
87 na tolika nových zakázkách jsme během posledního týdne začali pracovat přímo u našich zákazníků s 436 okny
89 montáží máme za sebou za poslední týden s 365 okny

Nakoupili u nás
Dodání oken proběhlo nad mé očekávání rychle, byla jsem mile překvapená. Vybourání, montáž a následné zapravení proběhlo naprosto profesionálně sehranou skupinou řemeslníků, se kterými bylo radost trávit čas a sledovat jak rychle práci realizují, vše vždy bylo čistě uklizeno a probíhalo zcela bez problémů. Věřím, že i v letech budoucích budu s novými okny od Vaší firmy velmi spokojená.
Andrea K. Loučany
Chtěl bych ještě jednou poděkovat Vám a Vašim kolegům za dobře odvedenou práci a profesionální přístup. Vše na jedničku s hvězdičkou. Zároveň bych měl zájem o další dvě okna (v přiložené kompletní nabídce) a to konkrétně položku č. 2 a položku č. 9. vč. začištění a s jedním vnitřním parapetem k položce č. 2 Do budoucna postupně u Vás vyměníme všechna okna, tak by bylo dobré, kdyby Váš kolega přeměřil zbylá okna, aby nemusel opětovně dojíždět.
Jan K.