PSK portály

PSK portály1 2 3 4 5
PREMIUM Klasik
PREMIUM Round Line
PREMIUM Line
PREMIUM Smart
REHAU SYNEGO
REHAU SYNEGO ELEGANCE
Veka Perfectline
Veka Softline 82
Ecoline IV 68
Thermoline IV 78
Ecotherm IV 92
InWood Duo
Aluprof MB-60
Aluprof MB-70
Aluprof MB-86

Vlastnosti PSK portálů

Zobrazit všechny vlastnostiSkrýt ostatní vlastnosti
Počer komor3 (hliník) – 7 (PVC)
Stavební hloubkaaž 92 mm
Počet těsnění2 - 3
Celkové Uwaž 0,74
Dostupné v provedení PVCPREMIUM Klasik, PREMIUM Round line, Premium Line (Decco 82), REHAU SYNEGO, REHAU SYNEGO elegance, Veka, Gealan
Dostupné v hliníkových systémechAluprof
Dostupné v provedení eurooknoIV 68, IV 78, IV 92, InWood DUO - dřevohliník

Charakteristika PSK portálů

  • Nejdostupnější a nejoblíbenější posuvný systém.
  • Izolační vlastnosti srovnatelné s klasickým oknem.
  • Jednoduché ovládání s možností osazení automatu (kování se spřaženou klikou) u rozměrných křídel.
  • Jednokřídlé PSK portály ze systému Premium o rozměru 2000/2300 lze pořídit již za 14 586 Kč bez DPH a práce. (ceny platné k 1.6.2021)
Zobrazit celý popis a výhodySkrýt celý popis a výhody

PSK portály neboli posuvně sklopné portály jsou nejoblíbenějším a současně nejdostupnějším typem posuvných dveří určených pro vstup na zahradu, balkon či terasu. Jejich konstrukce vychází ze standardních okenních systémů, díky čemuž je zajištěna naprostá shoda designu i barevného dekoru s ostatními okny. Jednou z největších výhod PSK portálu v porovnání s klasickými balkonovými dveřmi je eliminace otvíravého křídla, které u klasických balkonových dveří potřebuje k otevření nemalý prostor. Rozměrnější křídla posuvných PSK portálů je výhodné osadit tzv. automatickým kováním, které dovoluje plynně a pohodlně ovládat celé křídlo pouze klikou bez nutnosti jeho dotlačení proti rámu při zavírání dveří. PSK portály nabízejí několik základních konstrukčních možností otevírání a jako jediný posuvný systém poskytují výhodu výklopného křídla pro zajištění větrání místností, kdy v této poloze poskytují stejné bezpečnostní a funkční parametry jako klasické balkonové dveře. Nejběžnější konstrukcí PSK portálů je sestava křídla a fixu, kdy se křídlo posouvá paralelně s fixem a otevírá se tedy jedna polovina celé sestavy.

Náš tip!

Pod práh PSK portálů doporučujeme použít teplý podkladní profil (Purenit, Torenit, apod.), který zajistí dokonalé vyrovnání vodících kolejnic a přerušení tepelného mostu v podlaze.

Pro křídla o šířce nad 1000 mm je ideální osazení tzv. automatického kování, které výrazně zjednodušuje obsluhu výrobku.

Příklady realizací, při kterých jsme použili tento typ oken