HS portály

HS portály1 2 3 4 5

Vlastnosti HS portálů

Zobrazit všechny vlastnostiSkrýt ostatní vlastnosti
Počer komor3 (hliník) – 5 (PVC)
Stavební hloubkaaž 92 mm
Počet těsnění2
Dostupné v provedení PVCVeka, Aluplast, TrocalPremium Line (Decco 82), Gealan
Dostupné v hliníkových systémechAluprof MB 77 HS, PANORAMATA
Dostupné v provedení eurooknoIV 68, IV 78, IV 92, InWood DUO - dřevohliník

Charakteristika HS portálů

  • Vysoká únosnost křídel pro vytváření nepřerušených panoramatických výhledů.
  • Snadné a plynulé ovládání i u křídel s maximálními výrobními rozměry.
  • Možnost osazení motorickým pohonem s dálkovým ovládáním.
  • Jednoduchá údržba a snadná obsluha bez ohledu na hmotnost křídel.
  • HS portál v systému Veka 70 mm o rozměru 2500/2300 mm lze pořídit již za 51 600 Kč bez DPH a práce. (ceny platné k 1.6.2021)
  • HS portál v bezrámovém, hliníkovém systému PANORAMA o rozměru 2600/2380 lze pořídit již za 87 600 Kč bez DPH a práce. (ceny platné k 1.6.2021)
Zobrazit celý popis a výhodySkrýt celý popis a výhody

HS portály neboli zdvižně posuvné portály jsou ideální volbou tehdy, pokud požadujete velké průhledy do exteriéru s minimem dělících příček, širokým otevřeným průchodem a postačuje Vám otevření vždy jedné poloviny výrobku, která se zasouvá vedle fixní plochy. Hs portály v závislosti na profilu a materiálu dovolují konstruovat křídla o šířce až 3 metry a i při maximálních rozměrech vynikají plynulým posuvem a jednoduchou obsluhou. To patří s ohledem na možnou hmotnost křídel až 400 kg mezi jedinečné vlastnosti tohoto systému. Nejširší konstrukční možnosti a zároveň největší plochy křídel HS portálů nabízejí hliníkové profily, u nichž je možno konstruovat až dvě za sebou uložené řady posuvných křídel a rohová posuvná křídla bez nutnosti použití pevného rohového sloupku. Díky konstrukčním možnostem, životnosti a odolnosti hliníkových profilů, se hliníkové HS portály často kombinují s výrobky z plastu a dřeva bez ohledu na odlišný vzhled profilových systémů. Jako jediný posuvný systém je možno HS portály osadit motory, které ovládají pohyb křídel a mechanismus jejich uzavírání pro maximální komfort obsluhy.

Náš tip!

Pro usazení HS portálů u novostaveb a rekonstrukcí je ideální jejich podložení teplým izolačním profilem (Purenit, Torenit apod.) Ten zajistí nejen přerušení tepelného mostu v podlaze, ale i dokonalou tuhost a stabilitu vodících kolejnic.

HS portály dovolují osazení motorického pohonu s možností dálkového ovládání.

Posuvná křídla HS portálů je možno osadit oboustrannou klikou i cylindrickou vložkou, a používat je tak jako vedlejší vstup do domu.

Příklady realizací, při kterých jsme použili tento typ oken