FS portály

FS portály1 2 3 4 5

Vlastnosti FS portálů

Zobrazit všechny vlastnostiSkrýt ostatní vlastnosti
Počer komor3 (hliník)
Stavební hloubkaaž 92 mm
Počet těsnění2 - 3
Dostupné v hliníkových systémechAluplast Panorama, Aluprof Foldline
Dostupné v provedení eurooknoIV 78, IV 92

Charakteristika FS portálů

  • Výjimečná konstrukce s velkou světlou šířkou po odsunutí křídel.
  • Možnost konstrukce s obvodovým rámem i bezbariérovým prahem.
  • Jednoduché ovládání s několika variantami skládání a posunu křídel.
  • FS portál ze systému Aluplast Panorama o rozměru 2500/2300 mm ve schématu 301, lze pořídit již za 72 422 Kč bez DPH a práce. (ceny platné k 1.6.2021)
Zobrazit celý popis a výhodySkrýt celý popis a výhody

FS portály vynikají v nabídce posuvných systémů zcela netradiční konstrukcí, která jako jediná dovoluje otevření takřka celé světlé šířky rámu vyjma cca dvojnásobku tloušťky všech křídel, jejichž počet závisí na velikosti portálu a zvoleném schématu otevírání. FS portály je možné konstruovat s celoobvodovým rámem. Díky němu portál ve své kategorii nabízí nejvyšší možné izolační vlastnosti, případně je k dispozici několik variant nízkých a bezbariérových prahů, u nichž faktické izolační vlastnosti ovlivňuje především systém těsnění v prahové rovině, který se u nejnižších, bezbariérových prahů řeší těsnícími kartáčky s vloženou polymerní lamelou. S ohledem na složitost profilace a funkčnost skládacích portálů, nabízíme tyto výrobky pouze v provedení EURO IV 78-92, tedy z masivního dřeva, a v systémech Aluplast Panorama a Aluprof Fold line, což jsou tříkomorové hliníkové systémy s přerušeným tepelným mostem vyvinuté speciálně pro konstrukce FS portálů. Skládací portály najdou uplatnění nejen v soukromé výstavbě, kde jsou výhodnou alternativou ostatních posuvných systémů, ale stále častěji jsou k vidění i ve veřejné sféře a to nejčastěji v restauracích a obchodech. Nejčastěji se však stále využívají jako skládací dveře na terasu nebo skládací balkónové dveře.

Náš tip!

Pod práh FS portálů doporučujeme použít teplý podkladní profil (Purenit, Torenit, apod.), který zajistí dokonalé vyrovnání vodících kolejnic a přerušení tepelného mostu v podlaze.

Konstrukce bez bezbariérového prahu s celoobvodovým rámem vykazuje nejlepší izolační vlastnosti.

Příklady realizací, při kterých jsme použili tento typ oken