Co jsou to protisluneční skla

Protisluneční skla zabrání přehřívání interiéru

Vlastnosti protislunečních skel oceníte zvláště u velkoplošného zasklení a tam, kde okna směřují na jih. Tím, že protisluneční skla snižují průnik slunečních paprsků, zabraňují přehřívání interiéru při intenzivním slunečním záření a pomáhají tak snižovat náklady na klimatizaci prostor.

Protisluneční skla na první pohled nezkreslují a nezbarvují pohled z interiéru. Probarvená skla se využívají i jako estetický prvek, který podtrhuje celkové vyznění architektury. Je možné je využít i jako součást dveřních výplní. Pokud máte okna již osazena, lze suplovat některé typy probarvení skla nebo reflexních vrstev pomocí nalepovacích fólií.

Protisluneční sklo

Skla s protislunečními vlastnostmi jsou vyráběna dvěma způsoby:

Probarvená skla v celém objemu - Antisol a Stopsol

Skla tzv. float skla jsou plochá plavená skla, která obsahují barevný pigment. Typ pigmentu určuje barevný odstín skel a zabrání slunečním paprskům proniknout do interiéru. Jeho funkce je podobná funkci skla ve slunečních brýlích.

Skla jsou dostupná v odstínech:

  • modré,
  • zelené,
  • šedé
  • hnědé.

Skla potažená reflexními povlaky tzv. pokovená skla

Pokovená skla mají na povrchu mikroskopickou vrstvu oxidu kovů, která zajišťuje reflexní funkci. Tato vrstva odráží světlo a tepelnou energii. Podle toho, jak máte orientovaná skla, je možné si zvolit pokovení, které odráží světlo zpět do místnosti a sníží tak náklady na vytápění nebo může sklo odrážet světlo zvnějšku a zabránit přehřívání interiéru. Tato skla se běžně používají v sestavách izolačních skel pro zlepšení jejich vlastností.

Měnili jsme okna i vašemu sousedovi.
Nevěříte?

Mapa realizací Oknostylu

Máme zkušenosti
z více než 55 000 zakázek

Máme 14 poboček po celé České republice Najděte svou nejbližší

naší parketou nejsou jen montážePomůžeme vám se servisem a údržbou oken a dveří

Servis
a expresní opravy oken

Návody

Články a návody pro okna a dveře