Montáž - časté dotazy

  Jak okno správně namontovat?
Okno se nejprve usadí v otvoru pomocí klínků a podložek tak, aby ve všech směrech bylo vodorovné, následně se pomocí turbošroubů nebo kotev rám upevní do zdi. V dalším kroku se do okna nasadí křídlo a po uzavření okna se připojovací spára vyplní PUR pěnou. Protože víme, že dobře provedená montáž je klíčová pro funkčnost oken, sepsali jsme montážní standardy, podle kterých postupujeme, a zákazník si tak sám může zkontrolovat naši práci.
  Jak dlouho montáž trvá?
Zpravidla 1–2 dny, ale závisí na počtu a velikosti oken a množství realizačních prací (např. zednické zapravení).
  Jsou montéři vaši zaměstnanci, nebo si je najímáte?
K montážím využíváme vlastní i externí montážníky. Výběr montážníka zpravidla závisí na lokalitě a vytíženosti montážního oddělení.
  Jak mám připravit prostor místa montáže?
K oknům, která se budou měnit, je třeba zajistit bezpečný přístup a prostor kolem oken alespoň 1 metr. V opačném případě v kombinaci s nedostatečnou ochranou ploch a nábytku nelze zajistit, že při bourání oken nevzniknou nějaké škody. Před montáží doporučujeme si přečíst náš bodový seznam jak se připravit na výměnu oken.
  Kolik potřebuji šroubů k oknu?
Záleží na velikosti, barvě a materiálu okna. Dle příslušné normy by mělo být okno kotveno cca 100–250 mm od rohů, sloupků a poutců rámu a vzájemná vzdálenost kotvících bodů by měla být maximálně 700 mm pro plastová okna a 800 mm pro dřevěná a hliníková okna.
  Dáváte parozábrany?
Ano za příplatek. Parotěsné a paropropustné pásky jsou součástí řádného řešení připojovací spáry v souladu s příslušnou normou a brání průniku vlhkosti do PUR pěny a tím i její postupné degradaci. Více se dočtete v sekci popis montážních prací a standardů.
  Jaký je rozdíl mezi kastlovým a obyčejným zapravením?
Zednické zapravení po výměně kastlových oken provádíme třemi způsoby. Více se dočtete v sekci popis montážních prací a standardů.

Nakoupili u nás
Chtěla bych touto cestou poděkovat za perfektně odvedenou práci vašimi zaměstnanci. Jednalo se o výměnu oken v Sobotce minulý týden. Pánové byli velmi profesionální, slušní a pečliví. Vaši firmu budu rozhodně doporučovat.
Irena B.
Dále bych také chtěla ještě za provedenou práci poděkovat montážním pracovníkům, byla jsem spokojená za nekonfliktní a perfektně provedenou práci pana Hurbana a pana Buchty. A i vaší firmě za kvalitně vyrobená okna. Velice děkuji.
Marcela V