Montáž - časté dotazy

Jak okno správně namontovat?

Okno se nejprve usadí v otvoru pomocí klínků a podložek tak, aby ve všech směrech bylo vodorovné, následně se pomocí turbošroubů nebo kotev rám upevní do zdi. V dalším kroku se do okna nasadí křídlo a po uzavření okna se připojovací spára vyplní PUR pěnou. Protože víme, že dobře provedená montáž je klíčová pro funkčnost oken, sepsali jsme montážní standardy, podle kterých postupujeme, a zákazník si tak sám může zkontrolovat naši práci.

Jak dlouho montáž trvá?

Zpravidla 1–2 dny, ale závisí na počtu a velikosti oken a množství realizačních prací (např. zednické zapravení).

Jsou montéři vaši zaměstnanci, nebo si je najímáte?

K montážím využíváme vlastní i externí montážníky. Výběr montážníka zpravidla závisí na lokalitě a vytíženosti montážního oddělení.

Jak mám připravit prostor místa montáže?

K oknům, která se budou měnit, je třeba zajistit bezpečný přístup a prostor kolem oken alespoň 1 metr. V opačném případě v kombinaci s nedostatečnou ochranou ploch a nábytku nelze zajistit, že při bourání oken nevzniknou nějaké škody. Před montáží doporučujeme si přečíst náš bodový seznam jak se připravit na výměnu oken.

Kolik potřebuji šroubů k oknu?

Záleží na velikosti, barvě a materiálu okna. Dle příslušné normy by mělo být okno kotveno cca 100–250 mm od rohů, sloupků a poutců rámu a vzájemná vzdálenost kotvících bodů by měla být maximálně 700 mm pro plastová okna a 800 mm pro dřevěná a hliníková okna.

Dáváte parozábrany?

Ano za příplatek. Parotěsné a paropropustné pásky jsou součástí řádného řešení připojovací spáry v souladu s příslušnou normou a brání průniku vlhkosti do PUR pěny a tím i její postupné degradaci. Více se dočtete v sekci popis montážních prací a standardů.

Jaký je rozdíl mezi kastlovým a obyčejným zapravením?

Zednické zapravení po výměně kastlových oken provádíme třemi způsoby. Více se dočtete v sekci popis montážních prací a standardů.

Měnili jsme okna i vašemu sousedovi.
Nevěříte?

Mapa realizací Oknostylu

Máme zkušenosti
z více než 55 000 zakázek

Máme 14 poboček po celé České republice Najděte svou nejbližší

naší parketou nejsou jen montážePomůžeme vám se servisem a údržbou oken a dveří

Servis
a expresní opravy oken

Návody

Články a návody pro okna a dveře