Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Na dotace s Oknostylem - získejme společně peníze zpět!

Firma OKNOSTYL je zapojena do programu Nová zelená úsporáma nabízí služby a výrobky, jejichž využití výrazně zvýší šanci na získání dotace.

Okna a dveře od nás a také využití našich služeb zvýší vaše šance na získání dotací z programu Nová zelená úsporám. Naše výrobky mají velmi dobré tepelně-izolační vlastnosti a jsou registrovány jak v programu Nová zelená úsporám, tak v původním programu Zelená úsporám. Se získáním dotací vám rádi pomůžeme, pravidelně totiž sledujeme aktuální vývoj v podmínkách, které musí žadatel o dotace splnit.

Abyste získali na dotaci z programu Nová zelená úsporám nárok, je jednou z podmínek dosáhnutí pomocí dotovaných výrobků či služeb minimálně 20% snížení nákladů na energie.Nižší hladinou pro získání podpory chtělo Ministerstvo životního prostředí vyjít vstříc těm, kteří nemají pohromadě velkou částku na zateplení celého domu a rozhodli se zateplovat postupně.

Plánujete na domě celou řadu potřebných oprav, ale nevíte, které z nich by mohly splňovat podmínky získání dotací? Poradí Vám s tím energetický specialista, kterého si můžete vyhledat na webových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu, případně můžete kontaktovat některého z našich externích spolupracovníků prostřednictvím našeho kontaktního formuláře.

Odborník může odhadem stanovit, jaká minimální opatření vás budou čekat. (Například abyste získali dotace, při výměně oken bude nutné použít okna s parametrem Uw ≤ 1,1 W/m2K (čím nižší hodnota, tím lepší okno). Při zateplování zase hraje roli tloušťka tepelné izolace, běžně se jedná o 140-160 mm podle tloušťky zdiva)

Dotace v rámci NZU lze nejpravděpodobněji získat díky kombinaci těchto stavebních úprav:
 
 1. Výměna oken + zateplení části fasády
 2. Výměna oken + zateplení celé fasády
 3. Výměna oken + zateplení podlahy nad sklepem + části fasády
 4. Výměna oken + zateplení podlahy nad sklepem + podlahy půdy
 5. Výměna oken + zateplení podlahy půdy
 6. Výměna oken + zateplení podlahy na zemině
 7. Výměna oken + zateplení střechy
 8. Zateplení fasády + částečná výměna oken
 9. Zateplení fasády + stropu nad sklepem
 10. Zateplení střechy + částečná výměna oken atd.

Několik základních podmínek programu Nová zelená úsporám (NZÚ), které musíte dodržet při žádosti o dotaci pro STÁVAJÍCÍ RODINNÉ DOMY:
 
 1. Žádost o vydání stavebního povolení (resp. ohlášení stavby) na výstavbu budovy, která je předmětem žádosti, byla podána příslušnému stavebnímu úřadu před 1. 7. 2007.
 2. Lze žádat i zpětně a to max. 24 měsíců před datem evidence žádosti. 3. Pokud je původní hlavní zdroj tepla v domě na uhlí a nesplňuje limity pro 3. emisní třídu, je nutné jej vyměnit.
 3. Realizace zateplení a výměny oken, na které bude žádána dotace, musí být prováděna jakoukoliv odbornou firmou, osobou (fungující s IČO). Nelze ji realizovat svépomocí.
 4. O dotaci lze žádat pouze na rodinné domy, nikoli na stavby pro rekreaci. Dům může mít max. 3 bytové jednotky a nejvýše dvě nadzemní a jedno podzemní podlaží a podkroví.
 5. Dále lze žádat o dotaci také v případě, že více než polovina podlahové plochy odpovídá požadavkům na trvalé rodinné bydlení a je k tomuto účelu určena a užívána. Lze tedy mít rodinný dům s obchodem, či ordinací.

Zjistěte kompletní podrobnosti o Nové zelené úsporám a jaké jsou závazné pokyny pro žadatele. Podmínky informují žadatele o několika oblastech podpory, ve kterých mohou lidé žádat o dotace.

V rámci oblasti A můžete například žádat o dotace na:
 
 • Výměnu oken a dveří
 • Zateplení fasády
 • Zateplení stropů
 • Zateplení podlahy na zemině
 • Zateplení střechy
 • Projekt a zpracování žádosti o NZÚ – A.4 - (max. dotace 25 tisíc Kč)

Dále můžete v rámci oblasti C žádat o dotace na:
 
 • Solární kolektory – C.3 – (dotace 35-50 tisíc Kč)
 • Fotovoltaické panely - C.3 – (dotace 35-150 tisíc Kč)
 • Zdroj tepla - kotel nebo krbová kamna na biomasu - C.1 a C.2 – (dotace mezi 50-100 tisíc Kč)
 • Tepelná čerpadla - C.1 a C.2 – (dotace mezi 60-100 tisíc Kč)
 • Plynové kondenzační kotle – C.1 a C.2 - (dotace 18 tisíc Kč)
 • Instalace systému nuceného větrání se zpětným získáváním tepla - C.4 – nutno realizovat současně s oblastí A - C.4 – (dotace 75-100 tisíc Kč)

Specifickou kategorií jsou pak dotace z oblasti B na pasivní domy ve výši 300 tisíc nebo 450 tisíc.
 

Podívejte se na pár příkladů z praxe. Kolik můžete na dotacích získat zpět?

Dům Varnsdorf
Plocha zateplení186 m2
Plocha měněných oken - dvojsklo14 m2
Výše investice270 500 Kč
Dotace118 500 Kč
Zpět získáno na dotacích43 %

Dům Starý Plzenec (část obytná / část ordinace)
Plocha zateplení stropu půdy a stropu nad sklepem173,4 m2
Plocha měněných oken - trojsklo36 m2
Výše investice365 000 Kč
Dotace153 000 Kč
Zpět získáno na dotacích42 %

Dům České Budějovice
Plocha zateplení fasády206 m2
Plocha měněných oken - dvojsklo47 m2
Plocha zateplení stropu sklepa a stropu půdy193 m2
Výše investice656 600 Kč
Dotace289 600 Kč
Zpět získáno na dotacích44 %

Certifikát

Pro naše zákazníky zajišťujeme

1. Komplexní opatření vedoucí ke snížení energetické náročnosti budov:

 • naši vlastní zaměstnanci z divize OKNOSTYL, STAVBA-OKNOSTYL a REKOSTYL provedou práce spojené s realizací požadovaných opatření* 
 • provedeme výměnu původních oken a dveří za energeticky úsporná okna s Uw od 0.68 W/m2.K
 • zateplení venkovních obvodových stěn *
 • zateplení střechy *
 • zateplení podlahy na terénu *
 • zateplení konstrukcí mezi vytápěným a nevytápěným prostorem *
 • a další opatření *
* zateplení stropů, obvodových zdí a izolace střech a sklepů, výměny zdroje tepla provádíme v lokalitách Jihomoravský kraj a kraj Vysočina. Výměnu oken, dveří a vrat vč. příslušenství provádíme po celé ČR!

2. Poradenský servis a pomoc s vyřízením žádostí:

 • poskytneme aktuální informace o programu Nová zelená úsporám na míru pro Váš objekt
 • vybereme nejvhodnější výrobky pro Váš projekt a poskytneme potřebné aktuální certifikáty k dodaným výrobkům
 • poradíme v dalším postupu při vyřizování žádosti a pomůžeme s vyplněním potřebných formalit týkajících se našeho produktu
 • odborníci certifikovaní pro program Nová zelená úsporám Vám vypočítají na jakou výši dotace máte nárok. Vyhotoví odborné posudky, projekt, tepelný audit vč. asistence při jednání s úřady a další potřebné podklady pro úspěšné získání dotace na zateplení objektu realizované naší společností (Osoby oprávněné provádět výpočty naleznete také v tomto seznamu http://www.ckait.cz/autorizovane-osoby)
Oknostyl byl schválen jako odborný dodavatel do programu Nová zelená úsporám.
Číslo SOD1351: základní výpis z listu dodavatele

AKTUÁLNĚ: Naše okna byla úspěšně zaregistrována do programu Nová zelená úsporám:
 • Plastová okna a balkónové dveře PREMIUM klasik a PREMIUM round line - SVT814
 • Plastové vchodové dveře PREMIUM - SVT5664
 • SVT ostatních nabízených oken, dveří, vrat a zateplovacích materiálů ZDE.
ARCHIV: Naši registraci v původním programu Zelená úsporám naleznete zde:
http://www.zelenausporam.cz/vyhledavani/sod/2814/list-dodavatele/

ARCHIV: Seznam oken, dveří a garážových vrat, které Vám nabízíme a které splnily podmínky původního programu Zelená úsporám naleznete v tomto seznamu výrobků.

ARCHIV: Seznam všech výrobků vč. zateplovacích materiálů, které nabízíme a které splnily podmínky původního programu Zelená úsporám naleznete zde: 
http://www.zelenausporam.cz/vyhledavani/vyrobky-dodavatele/SOD2814/oknostyl-group-s-r-o/

Položky označené (*) je nutné vyplnit.

Kontaktní údaje

Poznámka

Vložit přílohu / projekt

Mám zájem o

Vyberte váš okres


Nakoupili u nás
Chtěla bych poděkovat za příjemný nákup. Jelikož jsme si koupili domeček, kde je nutností spousta velkých oprav, byla pro nás velmi důležitá nízká pořizovací cena za kvalitní okno. Nyní máme okno již usazené na svém místě. Při montáži nám pomáhal kamarád, který tomu narozdíl od nás rozumí :-) V příloze zasílám foto, jaký kus za kus jsme měnili ;-) Ještě jednou díky za skvělý nákup a přeji Vám spoustu a spoustu objednávek ;-)
paní D.
Chtela bych timto podekovat za vyrizenou zakazku Vsechno klaplo uzasne a za to jsem velice vdecna. Chlapci kteri prisli okna a dvere instalovat byli opravdu velmi schopni,prijemni a slusni.. praci provedli tak setrne, ze jsem ani neverila,ze to tak jde...obavala jsem se,jak bude zdivo kolem vypadat a nakonec bude mit zednik jen minimum prace...byla jsem opravdu mile prekvapena... Bohuzel nevim,jak se ti mladi panove jmenovali,ale sef montazi jiste vi, koho do Maref poslal , podle mne si fakt zaslouzi pochvalu za dobrou reprezentaci firmy...Byla radost sledovat ty dva hochy u prace a ja vam muzu jen prat hodne takovych pracovniku...Jsem opravdu spokojena a vzdy a vsude vas budu jen chvalit a doporucovat.. Vam osobne pani Souckova dekuji za trpelive a profesionalni jednani se zakaznikem.. Jeste jednou dekuji a preji vam do budoucna jen veschno dobre...
Jaroslava H. Marefy