Výběr zboží

Uzavření a podpis smlouvy o dílo

Trojskla lépe izolují (tepelně i zvukově), ale jsou těžší, vytvářejí tedy větší zátěž na kování (ne však nad rámec dimenzování kování). Rosit se teoreticky mohou i trojskla, pokud k tomu nastanou vhodné podmínky, je však třeba si uvědomit, že samotné rosení není vadou skla či okna, ale jedná se o průvodní jev kombinující studenou plochu skla a vysokou vzdušnou vlhkost v interiéru. Z tohoto důvodu jsou trojskla vhodnější právě i pro rekonstrukce starších budov, které nemají optimálně vyřešené hydroizolace či větrání. Důvodem, proč se trojskla méně či vůbec nerosí je to, že vnitřní sklo je díky dvěma komorám ve skle výrazně teplejší než u dvojskla a dochází na něm tedy k menší kondenzaci vzdušných par. Více informací včetně obrázků skel najdete v sekci zasklení plastových oken.

Doporučili byste mi do staršího domu okna s dvojskly, nebo trojskly?

Trojsklo je vždy komfortnější volbou i u starších staveb. Přináší nejen větší úspory, ale především minimalizuje riziko rosení skel, jelikož starší domy zpravidla nejsou tak dobře izolované proti vlhkosti jako novostavby. Více informací najdete v sekci zasklení oken a mnoho zajímavých informací jsme sepsali i do poradny.

Mohu si zakoupit jen žaluzie?

Ano, dodáváme vnitřní žaluzie, několik typů roletek a interiérové plisse. Vybírat můžete v sekci příslušenství a doplňky k oknům a dveřím.

Doporučili byste lesklé a tmavé žaluzie?

Lesklé plochy více odrážejí sluneční paprsky a méně se tedy i na intenzivním slunci zahřívají. Na druhou stranu zase způsobují mnohdy nežádoucí reflexe. Spíše než lesk či mat je ale rozhodující barva. Tmavé žaluzie na přímém slunci fungují jako topné těleso a nejsou tedy ideální volbou s ohledem na to, že před sluncem se stíníme především v letních měsících. Vhodné jsou pak žaluzie v bílé nebo stříbrné barvě.

Měnili jsme okna i vašemu sousedovi.
Nevěříte?

Mapa realizací Oknostylu

Máme zkušenosti
z více než 55 000 zakázek

Máme 14 poboček po celé České republice Najděte svou nejbližší

naší parketou nejsou jen montážePomůžeme vám se servisem a údržbou oken a dveří

Servis
a expresní opravy oken

Návody

Články a návody pro okna a dveře