Jak opravit povrch plastového okna

Plastové okno je poměrně odolné vůči okolním vlivům a jeho povrch nevyžaduje žádnou speciální údržbu, jako okno dřevěné. Nejdůležitější je tedy mechanickému poškození předcházet, čehož docílíte dodržováním základních rad pro údržbu plastových oken ideálně za pomoci udržovací sady pro plastová okna a dveře a prováděním pravidelného servisu spojeného zejména se seřízením kování.

Na druhou stranu – dřevěné okno má daleko lepší možnosti renovace. Dřevo je možné brousit, impregnovat, natírat… Takže když už dojde k viditelným defektům, odstraňují se snadněji.

Důležitá je prevence poškození oken

Samozřejmostí je neumývat plastové profily hrubými hadříky nebo dokonce drátěnkami, či používat abrazivní mycí prostředky. Tím by se způsobila poměrně rozsáhlá poškození povrchů, která by již nešla opravit.

Ale pokud se přece jen na plastovém rámu objeví nějaká trhlinka způsobená například pádem tvrdého a ostrého předmětu na plastový povrch, jisté možnosti renovace existují i u plastových oken. Ovšem rozhodně doporučujeme obrátit se na odborníka, který posoudí rozsah poškození a je vybaven patřičnými prostředky. Je schopen defekty zapravit, nebo alespoň minimalizovat, přičemž zachová ten správný odstín okna i v případě dřevěných dekorů.

Nejde jen o estetické zapravení, ale také o zastavení případného dalšího rozšiřování poškození, tudíž se na odborný servis obraťte raději co nejdříve.

Stále si nevíte rady?

kontaktujte náš servis oken

Kontaktujte nás

Zpět na poradnu