Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Plastové střešní okno Premium

Přednosti plastových střešních oken Premium

 • originální zaoblený profil s designem firmy GRUBER&CO group
 • profil je vyroben z PVC odolného proti znečištění a stárnutí, nereagující na vlhkost a změny teploty
 • velmi dobrá tepelná a zvuková izolace
 • bezpečnostní kalené sklo Ug= 1,0 W/m²K
 • inovační systém výklopně-kyvného kování zaručuje lehkou a funkční obsluhu
 • oplechování provedeno z hliníku s polyesterovou barevnou úpravou
 • nabízeno i s fóliemi imitující dřevo
 • mikroventilace
 • velká flexibilita – použití pro ploché i vlnité střechy se sklonem 15– 75°
 • nevyžadují žádnou údržbu

Moderní design, dřevěné dekory

Většina střešních oken se vyrábí v klasickém, rovném provedení. Plastové střešní okno PREMIUM vyniká příjemným zaobleným designem profilů GRUBER&CO group. Dodává oknu exkluzivní moderní vzhled. Kromě tradiční bílé nabízíme i dekory zlatý dub, mahagon a ořech. Střešní okna tak můžou mít stejný vzhled jako ostatní okna, popřípadě skvěle zapadnou i do dřevěného interiéru.

Okno tvoří jedinečná konstrukce z vícekomorových profilů rámu a křídla. Díky ní je součástí okna masívní ocelová výztuha pro lepší stabilitu celého okna. Stejně jako u běžných oken jsou samozřejmostí dobré tepelně izolační parametry. Standardně montované zasklení Ug= 1,0 W/m²K s bezpečnostním kaleným sklem zaručuje teplo i bezpečí Vašeho domova.

Materiál křídla a rámu

Profil je vyroben z PVC, které je odolné proti znečištění a stárnutí a nereaguje také na vlhkost a změnu teploty. Uw pro celé okno je 1,4 W/m²K. Jedinečná konstrukce vícekomorových profilů rámu i křídla umožňuje použití masivní ocelové výztuhy (tloušťka 1,5 mm), která slouží k zajištění lepší stability celého okna. 
 

Barevné možnosti

 • standardní RAL 8019 (hnědá)
 • nestandardní RAL 7043 (šedá)
 • olepovaná renolitová fólie v barevné imitaci borovice, zlatý dub, ořech, mahagon
Hnědý odstín střešního oknaOdstín střešního okna Oknostyl - imitace dřevaOdstín střešního okna Oknostyl - mahagon

Zasklení

Výborné tepelně-izolační vlastnosti jsou zajištěny standardně montovaným izolačním dvojsklem (Ug=1,0 W/m²K) s bezpečnostním kaleným sklem.

Výklopně-kyvný systém

Autorsky patentovaný kování zaručuje úplnou stabilitu křídla v celkem třech polohách:
 • ve sklopné poloze můžete křídlo otevírat v rozsahu 0–30°
 • v otevřené zajištěné poloze lze křídlo otevírat v úhlu 45°
 • v třetí poloze při obrácení křídla o 120° můžete okno pohodlně umýt

Těsnění

Plastové střešní okno Premium má systém čtyř těsnění odolných proti UV záření a změnám teploty. Těsnící lemování chrání a těsní okno proti atmosférickým vlivům, přičemž zajišťují odvádění dešťové a sněhové vody a ochranu proti větru. Lemování jsou vyrobena z hliníkového plechu. Důležitou přednost těsnících lemování střešního okna Premium představuje inovační způsob spojení s rámem. Díky umístění horního okraje lemování ve speciální drážce rámu a překrytí spoje těsněním úplně vyloučíme jakoukoliv možnost zatékání vody, hlavně z tajícího sněhu.   

Střešní okno Premium je dodáváno se třemi typy lemování: 
 • typ F – lemování pro vlnité krytiny (např. keramická taška, ocelová střešní krytina)
 • typ P – lemování pro ploché krytiny (např. bitumenový šindel)
 • M – modulové (speciální lemování umožňuje montáž oken vedle sebe nebo jedno nad druhým, MP pro ploché krytiny, MF pro vlnité)
Díky modulovému lemování je také možnost střešní okna umístit vedle sebe nebo nad sebe. 

UPOZORNĚNÍ!
Ať už budete střešní okno usazovat do vlnité nebo hladké střešní krytiny, vždy je lemování potřebné.  
 

Jedinečný design

Na rozdíl od většiny jiných střešních oken mají střešní okna Premium moderní zaoblený profil. Jejich velkou předností je také široká škála barevných provedení. Jako jedno z mála oken na trhu je nabízeno i s fóliemi imitujícími dřevo. Přesněji jsou Vám k dispozici dekory borovice, zlatý dub, mahagon a ořech. Můžete tak střešní okno sladit s ostatními okny v domě a lze jej také umístit do dřevěného interiéru. 
 
Oplechování – jde o hliníkový plech oboustranně natřený polyesterovými laky – je dostupné v hnědé nebo šedé barvě. 

Žádné zatékání

Pevnou součástí správně namontovaného okna je těsnící lemování z hliníkového plechu ve stejných barevných odstínech jako okenní oplechování. Chrání proti povětrnostním vlivům. Důmyslné vyřešení spoje s rámem (horní okraj lemování ve speciální drážce a překrytí spoje těsněním) vylučuje zatékání vody a hlavně tajícího sněhu, což bývá problém u špatně vyřešených střešních oken.

Vlnitá i plochá

Střešní okna Skylight PREMIUM zapadnou do střech s vlnitou i plochou krytinou. Pro keramické, betonové tašky a další vlnité střešní krytiny má střešní okno PREMIUM pružný prvek, dolní část lemování, které zajišťuje důkladné utěsnění a odvod vody na krytinu. Pro spojení s plochými krytinami zase funguje lemování P, které pružný prvek neobsahuje. Modulové lemování pak dovoluje spojovat okna do sestav vedle sebe nebo nad sebe. V tomto případě musí zákazník uvést i šířku krokve mezi jednotlivými okny kvůli optimálnímu rozmístění oken ve vazbě krovu.

Všechna lemování mají těsnící klíny a žlaby, které odvádějí kondenzát ze střešní fólie.

Bez starostí 

To nejlepší nakonec, okno je navrženo jako bezúdržbové. Odpadá servis a péče o střešní okna, která jsou často hůře přístupná. Teď už si můžete užívat bezstarostného bydlení pod střešními okny PREMIUM.

Střešní okno už nemusí být nutné zlo, jen abyste dostali střechou světlo do domu. Okna PREMIUM jsou plnohodnotnou součástí Vašeho domu. Fungují stejně jako běžná okna i skvěle vypadají. A to všechno za velice příznivou cenu.  

Návod pro montáž střešního okna

Jak postupovat?

155 smluv jsme sjednali minulý týden s 489 okny
57 na tolika nových zakázkách jsme během posledního týdne začali pracovat přímo u našich zákazníků s 336 okny
86 montáží máme za sebou za poslední týden s 477 okny

Nakoupili u nás
Chtěl bych Vám poděkovat za bezproblémovou realizaci mé zakázky. Vše proběhlo v souladu s mojí představou a věřím , že i kvalita výrobku a práce bude trvalá. Přeji Vám i Vašim kolegům pěkné vánoce a do nového roku hodně práce i spokojených zákazníků.
Zdraví Vás Dobroslav V.
Dodání oken proběhlo nad mé očekávání rychle, byla jsem mile překvapená. Vybourání, montáž a následné zapravení proběhlo naprosto profesionálně sehranou skupinou řemeslníků, se kterými bylo radost trávit čas a sledovat jak rychle práci realizují, vše vždy bylo čistě uklizeno a probíhalo zcela bez problémů. Věřím, že i v letech budoucích budu s novými okny od Vaší firmy velmi spokojená.
Andrea K. Loučany