Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Jak zabezpečit okna před odjezdem na dovolenou

Po dlouhé době jsem se rozhodla, že vyrazím na dovolenou. A když už, tak už. Pojedu na čtrnáct dní. Místo jsem ještě nevybrala, ale důležité je to, že jsem našetřila nějaké peníze a rozhodla se je investovat tímto směrem.
„A jak zabezpečíš okna?“ zeptal se mě soused. Asi měl strach, že budu po něm chtít pravidelné hlídkování a chtěl se z toho vyvlíknout. Zabezpečím, zabezpečím, na to jsem, pravda, nepomyslela.
„Ale měla bys,“ odbyl mě suše.
„A co mám jako podle tebe dělat?“ zeptala jsem se. Vysvětlil mi, že nejvíce vloupaček se odehraje stavebními otvory. Tedy okny a dveřmi. Přes 70 % zlodějů se do domu nebo bytu dostane oknem, a to dokonce často bez rozbití skla. Během chvíle nějakým předmětem prý snadno vypáčí křídlo a žádný rámus při tom neudělají, tudíž si toho ani sousedi nevšimnou.
Tak to ne, to bych tedy opravdu nechtěla. Myslela jsem, že postačí, když nechám odtažené žaluzie, aby to případné zloděje odradilo – prý se jim špatně krade, když na ně může být vidět zvenčí. No bodejť by ne.

Zabezpečení oken od Oknostylu

Zastavila jsem se tedy pro jistotu na pobočce Oknostylu. Za můj trik s odtaženými žaluziemi jsem dostala pochvalu, to je prý určitě vhodné doplňující řešení. Jenže nestačí.

Zabezpečte okna

Bezpečnostní vylepšení skla se dá zajistit speciální fólií, která je tvořená vrstvami polyesterového filmu. Ovšem tu lze lepit pouze na skla, která mají tloušťku minimálně 4 mm. Atestovanou bezpečnostní fólii pojišťovny dokonce zařazují mezi další druhy zabezpečení, kterými jsou bezpečnostní mříže.
Na bezpečnost je třeba myslet už při montáži oken – je důležité, aby byla montáž kvalitně provedena a rám řádně ukotven ve zdi pomocí dlouhých skob.
Dodatečně se dají pořídit uzamykatelné kliky nebo přídavné zámky pro plastová okna a balkonové dveře.

Zabezpečte také dveře

Kvalitní bezpečnostní dveře jsem si pořídila už při rekonstrukci oken. Říká se, že mnoho zlodějů odradí, pokud dveře nezdolají do deseti minut. Ty moje určitě tak rychle nezdolají. Kdo však bezpečnostní dveře nemá a ani nemá dostatek finančních prostředků na jejich pořízení, může si je nechat alespoň osadit bezpečnostním zámkem či závorou.

Ještě jsem dostala pár cenných rad, jejichž uposlechnutí nic nestojí

  • Hlavně: Nezapomenout pozavírat a pozamykat okna i dveře. Zdá se to být samozřejmé, přesto prý mnoho lidí nechá nějaké okno pootevřené a malér je na světe.
  • Mezi známými a zejména a Facebooku ani nikde jinde nemám zveřejňovat termín své dovolené. Taky nedávat na sociální sítě fotky od moře, dokud se nevrátím domů.
  • Půjčit klíč od domu kamarádce, která občas zajde dovnitř, na chvíli rozsvítí světla, pustí rádio či televizi, na zahradě sem tam něco přemístí. Přitom může zalít kytky a vybrat schránku, ze které by neměly více dní čouhat nevybrané letáky.
  • Taky prý nemám na dvorku nechávat žádné žebříky a podobné pomůcky, které by zloději mohly nějak posloužit při zdolávání mých oken.
  • A nikde se nechlubit svou finanční situací. I když myslím, že to by případné zloděje v mém případě spíše odradilo. Nestálo by jim to za námahu…

Nakoupili u nás
Chtěla bych poděkovat za příjemný nákup. Jelikož jsme si koupili domeček, kde je nutností spousta velkých oprav, byla pro nás velmi důležitá nízká pořizovací cena za kvalitní okno. Nyní máme okno již usazené na svém místě. Při montáži nám pomáhal kamarád, který tomu narozdíl od nás rozumí :-) V příloze zasílám foto, jaký kus za kus jsme měnili ;-) Ještě jednou díky za skvělý nákup a přeji Vám spoustu a spoustu objednávek ;-)
paní D.
Chtela bych timto podekovat za vyrizenou zakazku Vsechno klaplo uzasne a za to jsem velice vdecna. Chlapci kteri prisli okna a dvere instalovat byli opravdu velmi schopni,prijemni a slusni.. praci provedli tak setrne, ze jsem ani neverila,ze to tak jde...obavala jsem se,jak bude zdivo kolem vypadat a nakonec bude mit zednik jen minimum prace...byla jsem opravdu mile prekvapena... Bohuzel nevim,jak se ti mladi panove jmenovali,ale sef montazi jiste vi, koho do Maref poslal , podle mne si fakt zaslouzi pochvalu za dobrou reprezentaci firmy...Byla radost sledovat ty dva hochy u prace a ja vam muzu jen prat hodne takovych pracovniku...Jsem opravdu spokojena a vzdy a vsude vas budu jen chvalit a doporucovat.. Vam osobne pani Souckova dekuji za trpelive a profesionalni jednani se zakaznikem.. Jeste jednou dekuji a preji vam do budoucna jen veschno dobre...
Jaroslava H. Marefy