Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Rosí se Vám okna?

Mně ne. Buďto dobře větrám, anebo mám prostě štěstí. Vím, že s tím mají lidi problémy. Třeba Karel. Pořídil si nová plastová okna, jenže ejhle, zničehonic se orosila. Teda zničehonic to nebylo, bylo to až z těch nových oken a taky z té zimy. On je trochu pruďas, takže hned vyhrožoval, že zažaluje všechny, co mu okna prodávali a montovali. A já mu říkám, Karle, to není tak jednoduchý, to taky musíš jít nejdřív do sebe.

Stará okna se nerosila

Měl jsem starý okna a všechno bylo v pohodě. Sice dovnitř táhlo a loupala se z nich barva, ale jak říkám, bylo to v pohodě. Teď mám sice hezký okna d Oknostylu, dokonce v barvě, která ladí k baráku a za super cenu, jenže jak začala zima, začaly se rosit. Stěžoval si mně Karel, když jsem mu pomáhala s vánočním úklidem. Tak já mu na to říkám, to musíš správně větrat, to není jenom tak, pokud ti z toho baráku těsní jenom ty okna a nic jinýho. Jsem už totiž poučená. A on na to, že babský rady nepotřebuje a že si to vyreklamuje sám, že přece musí fungovat nějaký servis výrobce oken.

Proč?

Přijel technik z Oknostylu, změřil vlhkost certifikovaným vlhkoměrem a sdělil mu, že tam má vlhko jak v pařeništi a to hlavně v noci. Teda on to takhle neříkal, ale vysvětlil mu, že vlhkost se v místnosti sráží na nejchladnějším místě, tedy na skle. A že je jasný, že to stará okna nedělala, když jimi profukovalo. A ptal se ho, jestli dodržuje návod na použití a správně větrá. To Karla zaskočilo, myslel si, že mu dají nová okna. Opatrně se ptal, jak to teda s tím větráním je, že návod na údržbu oken dávno spálil v kamnech.

Aby se okna nerosila

Pokud se vaše okna zapotí, dokazuje to, že dobře těsní, ne že jsou závadná. Je pochopitelné, že Vás to vyděsí. Stará dřevěná okna se totiž nepotila. Odvedla vlhkost, jenže i s teplem. Automatická výměna vzduchu probíhala mezerami a štěrbinami, tím se vyřešil problém přirozené vlhkosti vzduchu a srážení vlhkosti na sklech za určitého tlaku a při dosažení teploty rosného bodu. Takže se nerosila, ale zase byl průvan a velké tepelné ztráty. Vlhkost a kondenzace vodních par na sklech oken při dosažení teploty rosného bodu jsou přirozeným fyzikálním jevem. Předejdeme mu správným větráním.

Větrejte

Jak si představujete správné větrání? Ráno čtvrt hodinky všechny prostory a pak vždycky několik minut během dne. Je dobré po tu dobu co nejvíc otevřít okna a zároveň uzavřít ventily topení. Hlavně v zimě je potřeba větrat častěji a intenzívněji než mít delší dobu jen otevřenou ventilačku. Efektivní a rychlé je také větrání průvanem mezi protilehlými okny. Vaše topení pak zase ohřeje vzduch a postará se o příjemné klima, které zaručí i kvalitní okna vybavená izolačními skly. Pokud správně větráte, šetříte energie a předejdete rosení oken nebo vlhnutí zdiva v okolí okna a tím i případné tvorbě plísní. Dostatečné větrání je dvojnásob důležité v koupelně, ložnici nebo v kuchyni, kde má vzduch nejvyšší vlhkost.
 
Tak to vidíš, řekl mně nakonec Karel po přednášce od odborníka. Chce to jenom rozumně větrat, není potřeba se hned soudit. Myslela jsem, že si dělá srandu. Typickej chlap! Když jsem mu to říkala na začátku, tak mě neposlouchal, až mu to řekne jinej chlap, začne to najednou chápat a všechno mu to dává smysl.
Stále si nevíte rady? Nechte si poradit od profesionálů!Servis oken

Nakoupili u nás
Chtěla bych poděkovat za příjemný nákup. Jelikož jsme si koupili domeček, kde je nutností spousta velkých oprav, byla pro nás velmi důležitá nízká pořizovací cena za kvalitní okno. Nyní máme okno již usazené na svém místě. Při montáži nám pomáhal kamarád, který tomu narozdíl od nás rozumí :-) V příloze zasílám foto, jaký kus za kus jsme měnili ;-) Ještě jednou díky za skvělý nákup a přeji Vám spoustu a spoustu objednávek ;-)
paní D.
Chtela bych timto podekovat za vyrizenou zakazku Vsechno klaplo uzasne a za to jsem velice vdecna. Chlapci kteri prisli okna a dvere instalovat byli opravdu velmi schopni,prijemni a slusni.. praci provedli tak setrne, ze jsem ani neverila,ze to tak jde...obavala jsem se,jak bude zdivo kolem vypadat a nakonec bude mit zednik jen minimum prace...byla jsem opravdu mile prekvapena... Bohuzel nevim,jak se ti mladi panove jmenovali,ale sef montazi jiste vi, koho do Maref poslal , podle mne si fakt zaslouzi pochvalu za dobrou reprezentaci firmy...Byla radost sledovat ty dva hochy u prace a ja vam muzu jen prat hodne takovych pracovniku...Jsem opravdu spokojena a vzdy a vsude vas budu jen chvalit a doporucovat.. Vam osobne pani Souckova dekuji za trpelive a profesionalni jednani se zakaznikem.. Jeste jednou dekuji a preji vam do budoucna jen veschno dobre...
Jaroslava H. Marefy