Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Posuvné a skládací dveře

Fotogalerie

Druhy posuvných a skládacích dveří

PSK portály, neboli posuvně-sklopné portály nají obdobnou konstrukci jako klasická okna. Díky tomu si udržují základní stavební hloubku odpovídající profilovému systému (68, 78 nebo 92 mm). Zachovávají si rovněž podobné tepelně a zvukově izolační parametry. Oproti HS a FS portálům umožňují větrání interiérů vyklopením křídla, nedovolují však otevření tak velké plochy (omezení velikosti křídla z důvodu nosnosti kování a ergonomických požadavků na obsluhu. PSK portály nabízíme v provedení KLASIK, RETRO a InWood DUO v profilových systémech IV 68, IV 78, IV 92
 
HS portály, neboli posuvně zdvižné portály jsou v současnosti nejoblíbenějším typem posuvných dveřních systémů. Svoji oblibu si vysloužili díky možnosti konstrukce velkých prosklených ploch a širokých otevřených průchodů. I přes velké rozměry a hmotnosti křídel je zachován maximální uživatelský komfort a obsluha bez potřeby vynaložení nadměrné síly. V případě volby motorového ovládání, lze dokonce portály obsluhovat pouze ovládacím tlačítkem. U tohoto systému dochází k posuvu jednoho křídla za druhé fixní, maximální otevřená plocha tedy nepřekročí ½ celkové šířky výrobku. Stavební hloubka tohoto systému se pohybuje od cca 180 do cca 225 mm (závisí na zvoleném profilu). HS portály nabízíme v provedení InWood KLASIK a DUO
 
FS portály neboli skládací portály jsou méně častou, avšak velmi působivou konstrukcí, která dovoluje otevření velmi širokých ploch. Jednotlivá dveřní křídla se skládají k jedné nebo oběma stranám (v závislosti na konstrukci a velikosti portálu. Podobně jako u PSK portálů jsou dveřní křídla při uzavření v jedné rovině, díky čemuž si tato konstrukce zachovává minimální stavební hloubku. Nejpůsobivější vlastností FS portálů je, že na rozdíl od ostatních posuvných aplikací nedochází k posuvu jednoho křídla za druhé, ale k jejich skládání na principu harmoniky. Díky tomu lze vytvářet průchody do zahrad a na terasy v šířkách, které žádný jiný systém nedovoluje. 
 

Technické parametry

PROFIL IV-78

Součinitel prostupu tepla skla Ug Tepelná propustnost celého okna Uw  Zvuková izolace celého okna Rw
(vážená neprůzvučnost)
 Zasklení izolačním dvojsklem
6-20-4
 Ug = 1,1 W/(m2 x K) Uw = 1,22 W/(m2 x K) Rw = 36 dB
Zasklení izolačním trojsklem
4-12-4-12-4
Ug = 0,7 W/(m2 x K)Uw = 1,02 W/(m2 x K)Rw = 36 dB

Materiál

 • hliníkové opláštění
 • lepený délkově napojený euro-hranol CINK v dřevině smrk a borovice
 • lepený nenapojovaný hranol FIX v dřevině smrk, meranti nebo borovice

Povrchová úprava

 • třívrstvá povrchová úprava s použitím ekologických vodou-ředitelných lazur
 • impregnace proti houbám, škůdcům a plísním
 • možnost kombinace barevných odstínů RAL a lazury
 • renovace bez nutnosti opalování
U posuvných dveří HS portály v provedení dřevo-hliník je vnější povrch vyroben z hliníkových profilů Gutmann, které napomáhají odvodu vody, tepelné izolaci, přístupu vzduchu a celkové ochraně povrchu před povětrnostními vlivy.
Povrchová úprava hliníkového opláštění: komaxit dle vzorníku RAL.

Základní barevné provedení (materiál smrk / meranti)

Jiná barva RAL – na vyžádání.

Zasklení 

 • izolační dvojsklo 6-20-4 nebo izolační trojsklo 4-12-4-12-4
 • plastový rámeček TGI nebo Swisspacer, hliníkový rámeček nebo nerezový rámeček

Těsnění

 • dvojí těsnění přítlačné – protihlukové a protiprachové

Okapnice

 • HS portál: okapnice z eloxovaného hliníku s PVC pro omezení vzniku tepelných mostů
 • FS portál: termo-okapnice z eloxovaného hliníku s PVC pro omezení vzniku tepelných mostů

Kování

 • bezpečnostní celoobvodové kování včetně mikroventilace

Příslušenství

Kliky

 • okenní
 • dveřní v provedení klika-klika, klika-koule, klika-madlo
Možnost zvolit různé typy bezpečnostních klik, uzamykatelných klik, oboustranných klik s přídavnou FAB (zejména pro balkónové dveře).

Stínící technika


Nakoupili u nás
Chtěla bych touto cestou poděkovat za perfektně odvedenou práci vašimi zaměstnanci. Jednalo se o výměnu oken v Sobotce minulý týden. Pánové byli velmi profesionální, slušní a pečliví. Vaši firmu budu rozhodně doporučovat.
Irena B.
Dále bych také chtěla ještě za provedenou práci poděkovat montážním pracovníkům, byla jsem spokojená za nekonfliktní a perfektně provedenou práci pana Hurbana a pana Buchty. A i vaší firmě za kvalitně vyrobená okna. Velice děkuji.
Marcela V