Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Posuvné a skládací dveře

Fotogalerie

Druhy posuvných a skládacích dveří

PSK portály, neboli posuvně-sklopné portály nají obdobnou konstrukci jako klasická okna. Díky tomu si udržují základní stavební hloubku odpovídající profilovému systému (68, 78 nebo 92 mm). Zachovávají si rovněž podobné tepelně a zvukově izolační parametry. Oproti HS a FS portálům umožňují větrání interiérů vyklopením křídla, nedovolují však otevření tak velké plochy (omezení velikosti křídla z důvodu nosnosti kování a ergonomických požadavků na obsluhu. PSK portály nabízíme v provedení KLASIK, RETRO a InWood DUO v profilových systémech IV 68, IV 78, IV 92
 
HS portály, neboli posuvně zdvižné portály jsou v současnosti nejoblíbenějším typem posuvných dveřních systémů. Svoji oblibu si vysloužili díky možnosti konstrukce velkých prosklených ploch a širokých otevřených průchodů. I přes velké rozměry a hmotnosti křídel je zachován maximální uživatelský komfort a obsluha bez potřeby vynaložení nadměrné síly. V případě volby motorového ovládání, lze dokonce portály obsluhovat pouze ovládacím tlačítkem. U tohoto systému dochází k posuvu jednoho křídla za druhé fixní, maximální otevřená plocha tedy nepřekročí ½ celkové šířky výrobku. Stavební hloubka tohoto systému se pohybuje od cca 180 do cca 225 mm (závisí na zvoleném profilu). HS portály nabízíme v provedení InWood KLASIK a DUO
 
FS portály neboli skládací portály jsou méně častou, avšak velmi působivou konstrukcí, která dovoluje otevření velmi širokých ploch. Jednotlivá dveřní křídla se skládají k jedné nebo oběma stranám (v závislosti na konstrukci a velikosti portálu. Podobně jako u PSK portálů jsou dveřní křídla při uzavření v jedné rovině, díky čemuž si tato konstrukce zachovává minimální stavební hloubku. Nejpůsobivější vlastností FS portálů je, že na rozdíl od ostatních posuvných aplikací nedochází k posuvu jednoho křídla za druhé, ale k jejich skládání na principu harmoniky. Díky tomu lze vytvářet průchody do zahrad a na terasy v šířkách, které žádný jiný systém nedovoluje. 
 

Technické parametry

PROFIL IV-78

Součinitel prostupu tepla skla Ug Tepelná propustnost celého okna Uw  Zvuková izolace celého okna Rw
(vážená neprůzvučnost)
 Zasklení izolačním dvojsklem
6-20-4
 Ug = 1,1 W/(m2 x K) Uw = 1,22 W/(m2 x K) Rw = 36 dB
Zasklení izolačním trojsklem
4-12-4-12-4
Ug = 0,7 W/(m2 x K)Uw = 1,02 W/(m2 x K)Rw = 36 dB

Materiál

 • hliníkové opláštění
 • lepený délkově napojený euro-hranol CINK v dřevině smrk a borovice
 • lepený nenapojovaný hranol FIX v dřevině smrk, meranti nebo borovice

Povrchová úprava

 • třívrstvá povrchová úprava s použitím ekologických vodou-ředitelných lazur
 • impregnace proti houbám, škůdcům a plísním
 • možnost kombinace barevných odstínů RAL a lazury
 • renovace bez nutnosti opalování
U posuvných dveří HS portály v provedení dřevo-hliník je vnější povrch vyroben z hliníkových profilů Gutmann, které napomáhají odvodu vody, tepelné izolaci, přístupu vzduchu a celkové ochraně povrchu před povětrnostními vlivy.
Povrchová úprava hliníkového opláštění: komaxit dle vzorníku RAL.

Základní barevné provedení (materiál smrk / meranti)

Jiná barva RAL – na vyžádání.

Zasklení 

 • izolační dvojsklo 6-20-4 nebo izolační trojsklo 4-12-4-12-4
 • plastový rámeček TGI nebo Swisspacer, hliníkový rámeček nebo nerezový rámeček

Těsnění

 • dvojí těsnění přítlačné – protihlukové a protiprachové

Okapnice

 • HS portál: okapnice z eloxovaného hliníku s PVC pro omezení vzniku tepelných mostů
 • FS portál: termo-okapnice z eloxovaného hliníku s PVC pro omezení vzniku tepelných mostů

Kování

 • bezpečnostní celoobvodové kování včetně mikroventilace

Příslušenství

Kliky

 • okenní
 • dveřní v provedení klika-klika, klika-koule, klika-madlo
Možnost zvolit různé typy bezpečnostních klik, uzamykatelných klik, oboustranných klik s přídavnou FAB (zejména pro balkónové dveře).

Stínící technika


Nakoupili u nás
Děkuji za Váš perfektní a profesionální přístup.
Tomáš R.
Chtěla bych poděkovat za příjemný nákup. Jelikož jsme si koupili domeček, kde je nutností spousta velkých oprav, byla pro nás velmi důležitá nízká pořizovací cena za kvalitní okno. Nyní máme okno již usazené na svém místě. Při montáži nám pomáhal kamarád, který tomu narozdíl od nás rozumí :-) V příloze zasílám foto, jaký kus za kus jsme měnili ;-) Ještě jednou díky za skvělý nákup a přeji Vám spoustu a spoustu objednávek ;-)
paní D.