Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Venkovní tažené hliníkové parapety pro plastová okna

1 2 3 4
Venkovní tažený hliníkový parapet v dekoru přírodní eloxVenkovní tažený hliníkový parapet v dekoru RAL 8019Venkovní tažený hliníkový parapet v dekoru RAL 9016

Venkovní tažené parapety jsou určeny pro


Rodinné domy

Bytové jednotky

Veřejné a kancelářské prostory

Průmyslové stavby
Vysoká tuhost povrchu parapetu
Délka venkovního parapetu až 6 metrů
Až 20 základních stavebních hloubek parapetu skladem
Tloušťka plechu venkovního parapetu až 3 mm
Zobrazit všechny vlastnosti
20 variant hloubky:od 50 do 400 mm
délka:až 6 000 mm bez nutnosti délkového napojení
skladová barevná provedení:RAL 9016, RAL 8019, RAL 8003, RAL 7016, elox bronz C33, přírodní stříbrný elox

Výhody a přednosti tažených hliníkových parapetů

  • extrudovaný hliníkový profil o tloušťce 1,4–3 mm
  • vynikající pevnost a tvarová stabilita
  • jednolitý a odolný povrch
  • dlouhá životnost
  • dostupnost systémového příslušenství
  • snadná montáž a údržba
  • parapety jsou v pevném rastru předvrtané pro připevnění k oknu
  • možnost povrchové úpravy nástřikem dle vzorníku RAL, včetně hliníkových koncovek
Zobrazit celý popis a všechny výhody

Venkovní hliníkové parapety tažené jsou vhodné pro plastová, dřevěná i hliníková okna bez ohledu na jejich typ, druh stavební konstrukce a prostředí, v němž je stavba umístěna. Vyrábějí se extruzí hliníkových profilů v celém spektru stavebních hloubek odstupňovaných zpravidla po 10–20 mm. V jiných stavebních hloubkách nejsou tyto parapety dostupné. Tažené parapety vynikají vysokou tuhostí a pevností, která vynikne především u velkých stavebních hloubek a délek. Systémovým příslušenstvím tažených parapetů jsou hliníkové či plastové spojky, koncovky a kotvy. Životnost hliníkových tažených parapetů je podobná jako životnost hliníkových oken a v současnosti je považována v podstatě za neomezenou. Tažené parapety jsou pro přepravu a pro ochranu před poškozením během stavebních prací opatřeny ochrannou folií.

Povrchová úprava hliníkových tažených parapetů

Hliníkové tažené parapety jsou dostupné ve dvou variantách povrchové úpravy:

Eloxované parapety

Eloxovaný povrch je zhotoven termo-chemickým procesem oxidace tenké povrchové vrstvy hliníku do hloubky v řádu mikrometrů, která zajišťuje ochranu před další oxidací hliníku a současně zvyšuje tvrdost povrchové vrstvy parapetu. Eloxované parapety jsou dostupné ve dvou základních barevných provedeních – stříbrná a bronz.

Lakované povrchy

Jsou zhotoveny nánosem a „vypálením“ práškového laku v celém spektru dostupných barevných odstínů. Odolnost a světlostálost lakovaného povrchu je podobná jako u laku na automobilech. Ve standardu jsou dostupné odstíny RAL 9016 – bílá, RAL 8019 – hnědá, RAL 8003 – světle hnědá. Na zakázku je možno dodat povrchovou úpravu v libovolném odstínu RAL.

Náš tip

Venkovní tažené parapety skvěle fungují v kombinaci s plastovými okny
Barvy a dekory

Zobrazit
Alternativy

Zobrazit

Řez taženým hliníkovým parapetem

Průřez parapetem Oknostyl


Nakoupili u nás
Chtěla bych poděkovat za příjemný nákup. Jelikož jsme si koupili domeček, kde je nutností spousta velkých oprav, byla pro nás velmi důležitá nízká pořizovací cena za kvalitní okno. Nyní máme okno již usazené na svém místě. Při montáži nám pomáhal kamarád, který tomu narozdíl od nás rozumí :-) V příloze zasílám foto, jaký kus za kus jsme měnili ;-) Ještě jednou díky za skvělý nákup a přeji Vám spoustu a spoustu objednávek ;-)
paní D.
Chtela bych timto podekovat za vyrizenou zakazku Vsechno klaplo uzasne a za to jsem velice vdecna. Chlapci kteri prisli okna a dvere instalovat byli opravdu velmi schopni,prijemni a slusni.. praci provedli tak setrne, ze jsem ani neverila,ze to tak jde...obavala jsem se,jak bude zdivo kolem vypadat a nakonec bude mit zednik jen minimum prace...byla jsem opravdu mile prekvapena... Bohuzel nevim,jak se ti mladi panove jmenovali,ale sef montazi jiste vi, koho do Maref poslal , podle mne si fakt zaslouzi pochvalu za dobrou reprezentaci firmy...Byla radost sledovat ty dva hochy u prace a ja vam muzu jen prat hodne takovych pracovniku...Jsem opravdu spokojena a vzdy a vsude vas budu jen chvalit a doporucovat.. Vam osobne pani Souckova dekuji za trpelive a profesionalni jednani se zakaznikem.. Jeste jednou dekuji a preji vam do budoucna jen veschno dobre...
Jaroslava H. Marefy