Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Venkovní tažené hliníkové parapety pro plastová okna

1 2 3 4
Venkovní tažený hliníkový parapet v dekoru přírodní eloxVenkovní tažený hliníkový parapet v dekoru RAL 8019Venkovní tažený hliníkový parapet v dekoru RAL 9016

Venkovní tažené parapety jsou určeny pro


Rodinné domy

Bytové jednotky

Veřejné a kancelářské prostory

Průmyslové stavby
Vysoká tuhost povrchu parapetu
Délka venkovního parapetu až 6 metrů
Až 20 základních stavebních hloubek parapetu skladem
Tloušťka plechu venkovního parapetu až 3 mm
Zobrazit všechny vlastnosti
20 variant hloubky:od 50 do 400 mm
délka:až 6 000 mm bez nutnosti délkového napojení
skladová barevná provedení:RAL 9016, RAL 8019, RAL 8003, RAL 7016, elox bronz C33, přírodní stříbrný elox

Výhody a přednosti tažených hliníkových parapetů

  • extrudovaný hliníkový profil o tloušťce 1,4–3 mm
  • vynikající pevnost a tvarová stabilita
  • jednolitý a odolný povrch
  • dlouhá životnost
  • dostupnost systémového příslušenství
  • snadná montáž a údržba
  • parapety jsou v pevném rastru předvrtané pro připevnění k oknu
  • možnost povrchové úpravy nástřikem dle vzorníku RAL, včetně hliníkových koncovek
Zobrazit celý popis a všechny výhody

Venkovní hliníkové parapety tažené jsou vhodné pro plastová, dřevěná i hliníková okna bez ohledu na jejich typ, druh stavební konstrukce a prostředí, v němž je stavba umístěna. Vyrábějí se extruzí hliníkových profilů v celém spektru stavebních hloubek odstupňovaných zpravidla po 10–20 mm. V jiných stavebních hloubkách nejsou tyto parapety dostupné. Tažené parapety vynikají vysokou tuhostí a pevností, která vynikne především u velkých stavebních hloubek a délek. Systémovým příslušenstvím tažených parapetů jsou hliníkové či plastové spojky, koncovky a kotvy. Životnost hliníkových tažených parapetů je podobná jako životnost hliníkových oken a v současnosti je považována v podstatě za neomezenou. Tažené parapety jsou pro přepravu a pro ochranu před poškozením během stavebních prací opatřeny ochrannou folií.

Povrchová úprava hliníkových tažených parapetů

Hliníkové tažené parapety jsou dostupné ve dvou variantách povrchové úpravy:

Eloxované parapety

Eloxovaný povrch je zhotoven termo-chemickým procesem oxidace tenké povrchové vrstvy hliníku do hloubky v řádu mikrometrů, která zajišťuje ochranu před další oxidací hliníku a současně zvyšuje tvrdost povrchové vrstvy parapetu. Eloxované parapety jsou dostupné ve dvou základních barevných provedeních – stříbrná a bronz.

Lakované povrchy

Jsou zhotoveny nánosem a „vypálením“ práškového laku v celém spektru dostupných barevných odstínů. Odolnost a světlostálost lakovaného povrchu je podobná jako u laku na automobilech. Ve standardu jsou dostupné odstíny RAL 9016 – bílá, RAL 8019 – hnědá, RAL 8003 – světle hnědá. Na zakázku je možno dodat povrchovou úpravu v libovolném odstínu RAL.

Náš tip

Tažené parapety jsou v porovnání s ohýbanými tužší a odolnější. Jsou tak ideální pro větší délky, vyložení a zatížení.
 
Doporučujeme je pro více zatěžované parapety (například pod truhlíky s květinami apod.).
 
Barvy a dekory

Zobrazit
Alternativy

Zobrazit

Řez taženým hliníkovým parapetem

Průřez parapetem Oknostyl


Nakoupili u nás
Chtěla bych vyjádřit poděkování za skvěle odvedenou práci, montéři se u nás opravdu dost nadřeli, ale vše za jeden den zvládli, vše po sobě uklidili a krásně to i zednicky zapravili. Tak doufám, že i materiál bude stejně kvalitní jako montáž a dlouho nám to bude sloužit. Ještě jednou díky.
S pozdravem Marie H., Modřice
Dobrý den,16.6.2016 mi Vaše firma namontovala plastová okna do celého bytu a já Vám tímto chci poděkovat. Od začátku jednání ohledně objednávky jsem komunikoval s pani Pavlínou Karlovou a mohu ji jen pochválit za její přístup k zákazníku. Samotnou montáž provedla čtveřice mužů a jejich přístup k zákazníkovi určitě přesahoval jejich povinnosti, takže znova pochvala. S přáním pěkného dne a mnoho dalších spokojených zákazníků.
Jiří H. Prachatice