Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Montáž oken v zimě – ano, nebo ne?

I když jsem v mládí lyžovala, nemám zimu ráda. Pořád se do něčeho balit, mít zničené boty od prosoleného sněhu a každé ráno trnout hrůzou, jestli nebude velké náledí a dostanu se do práce. A těch peněz co člověk protopí. Já už tedy tolik ne, mám vyměněná okna, ale onehdy, bylo to na začátku listopadu, jsem se bavila s kamarádkou Jarkou, která žije s rodinou ve starším domku. 

Není potřeba čekat na jaro

„Je to hrůza ta stará okna, blbě se to umývá a hlavně to profukování. Už se těším, až na jaře pořídíme nová plastová s trojskly,” líčí kamarádka zasněně. 
„Já mám teda jen dvojskla, ale i tak velký rozdíl. A proč budete čekat až na jaro? Ještě šetříte?”
„Ne, našetřeno už máme, manžel teď dostal v práci mimořádné odměny, ale říkali jsme si, že by při výměně barák hodně vymrzl.”

„Jarko, já teda nejsem montér, ale když jsem si o osazování oken něco zjišťovala, vím, že mi říkali, že běžně vyměňují okna i v zimě, pokud tedy nejsou holomrazy. Prý se to dělá tak, že se před demontáží zastaví topení, zavřou se dveře a další okna, aby nebyl průvan, a pokud jde vše dobře, není stavba otevřená déle než hodinku. Za tu dobu zásadně neprochladne a poměrně rychle se dá místnost zase natopit. Určitě tedy nepromrzne, jen se prochladí. A vzpomínám si, že říkali, že montáží oken v zimě se dá dost ušetřit. Jednak dávají firmy větší slevy a taky ušetříš za topení.”

„Tyjo, teď jsi mě úplně nahlodala, jestli se ještě do toho letos nepustíme. Doporučila bys nějakou dobrou firmu?”
„Já byla spokojená s Oknostylem, v hodně věcech mi poradili. Mají pobočku kousek od mého domu, tak jestli chceš, můžete tam někdy v týdnu zajít a zeptat se, jak to s tou výměnou oken v zimě je.”
„Bezva, vezmu s sebou i manžela, on by se mě pak určitě ptal na technické věci a tomu já prd rozumím, tak to vezmeme při jednom.” 

Výměna oken v zimě vyjde levněji 

V pobočce Oknostylu jsem se přivítala s mým už známým pracovníkem Petrem. „Kamarádka s manželem by se rádi zeptali na možnost montáže oken v zimě,” začínám na úvod. 
„Pokud jde o montáž oken do hrubé stavby, doporučoval bych kvůli velké vhlkosti ve zdivu počkat na jaro, ale samozřejmě záleží, jestli budete se stavbou pokračovat přes zimu nebo bude stát a "vymrzat”. Pokud má stavba pokračovat, je třeba důsledně větrat, aby šla vlhkost ven ze stavby a nekondenzovala zbytečně na oknech. Jestli potřebujete vyměnit stará okna za nová, není problém to udělat i v zimě,” objasňuje Petr. 
„Jde nám jen o výměnu a právě mi tady kamarádka říkala, že bychom v zimě mohli zaplatit méně,"  pomrkává šibalsky Jarka. 
„Ano, to je pravda. U nás je v zimě cena výrobků nižší o zhruba čtyři procenta. Navíc je kratší čas dodání a hlavně okamžitě poznáte výsledek.

Nízké teploty nevadí

„Nevadí při montáži nízké teploty a vyšší vlhkost?” zapojí se do debaty Jarčin manžel. 
„Zima nevadí, PUR pěna běžně odolá teplotám až -12 stupňů, přičemž ani při -15 stupních v připojovací spáře taková zima není. Co se týče vlhkosti, také problém není, jen tedy u dřevěných oken je potřeba nepodcenit následné větrání. Velké množství vlhkosti  by v zimních měsících mohlo poškodit barvu,” vysvětluje Petr. 

„A jak je to se zapravením po montáži?”
„Vevnitř je to bez problému. Vnější zapravení, když by se mělo dělat omítkou či lepidlem, je vhodné jen za určitých podmínek a rozsahu. Ideální je práce provádět do 0 stupňů, ale materiály s nemrznoucí příměsí je dovoleno zpracovávat až do -10 stupňů. Nicméně my v případě nárazového zhoršení počasí dokončujeme tyto práce i v jarních měsících, případně vracíme peníze, záleží jak se se zákazníkem dohodneme v den montáže.”

Nevím, jestli na Jarku s manželem Petr udělal takový dojem, nebo prostě jen chtěli využít šance pořídit si okna levněji, ale každpodádně následně začali řešit, jaký typ okna koupí a jestli jim okna v dřevodekoru půjdou k fasádě. No a za další půlhodinu už odcházeli se smlouvou o dodání a montáži oken. Asi si za chvilku začnu říkat u Petra o nějaká procenta z prodeje :) 
 
Montáž hliníkových oken v zimě
Montáž oken v zimě
155 smluv jsme sjednali minulý týden s 489 okny
57 na tolika nových zakázkách jsme během posledního týdne začali pracovat přímo u našich zákazníků s 336 okny
86 montáží máme za sebou za poslední týden s 477 okny

Nakoupili u nás
Chtěla bych poděkovat za příjemný nákup. Jelikož jsme si koupili domeček, kde je nutností spousta velkých oprav, byla pro nás velmi důležitá nízká pořizovací cena za kvalitní okno. Nyní máme okno již usazené na svém místě. Při montáži nám pomáhal kamarád, který tomu narozdíl od nás rozumí :-) V příloze zasílám foto, jaký kus za kus jsme měnili ;-) Ještě jednou díky za skvělý nákup a přeji Vám spoustu a spoustu objednávek ;-)
paní D.
Chtela bych timto podekovat za vyrizenou zakazku Vsechno klaplo uzasne a za to jsem velice vdecna. Chlapci kteri prisli okna a dvere instalovat byli opravdu velmi schopni,prijemni a slusni.. praci provedli tak setrne, ze jsem ani neverila,ze to tak jde...obavala jsem se,jak bude zdivo kolem vypadat a nakonec bude mit zednik jen minimum prace...byla jsem opravdu mile prekvapena... Bohuzel nevim,jak se ti mladi panove jmenovali,ale sef montazi jiste vi, koho do Maref poslal , podle mne si fakt zaslouzi pochvalu za dobrou reprezentaci firmy...Byla radost sledovat ty dva hochy u prace a ja vam muzu jen prat hodne takovych pracovniku...Jsem opravdu spokojena a vzdy a vsude vas budu jen chvalit a doporucovat.. Vam osobne pani Souckova dekuji za trpelive a profesionalni jednani se zakaznikem.. Jeste jednou dekuji a preji vam do budoucna jen veschno dobre...
Jaroslava H. Marefy