Proč si pořídit bezpečnostní dveře?

Nedávno jsem potkala kamarádku Lenku, která bydlí s manželem a třemi dětmi v jednom z těch starších bytů na okraji malého města nedaleko Brna. Po pár obvyklých větách o počasí, se rozvykládala, že plánují vyměňovat okna a vstupní dveře.

Proč si pořídit bezpečnostní dveře do bytu? 

„Jenže manžel je kamiońák a je furt v luftě, takže jak to tak vidím, když to nezačnu řešit sama, nic se dít nebude. Ty náhodou nevíš o nějaké dobré firmě, která prodává plastová okna a bezpečnostní dveře a přijeli by nám to namontovat? Já se v tom moc nevyznám, nejraděj bych dala na doporučení." 
„Já mám okna od Oknostylu a jsem spokojená. A co jsem tak zahlédla na jejich webových stránkách, tak nabízí i bezpečnostní vchodové dveře, ale prosímtě proč je chcete? Vás už někdy vykradli?" ptám se možná až tak trochu columbovsky. 
„Nevykradli, ale v domě už jedna vloupačka před půl rokem byla a co jsem tak zaslechla z místních chodbových drbů, tak prý to lupiči zkoušeli ještě u jednoho bytu, ale tam právě pohořeli, protože tam byly bezpečnostní dveře. Tak jsme si s manželem řekli, že si raději připlatíme a budeme mít klid. Hele a nezašla bys se mnou náhodou do té pobočky Oknostylu? Já se v tom fakt vůbec neorientuju." Podotkla jsem něco o tom, že já už jsem tam známá firma a domluvily jsem se, že tam tedy za dva dny společně vyrazíme. 

Dveře, které mají certifikaci 3. bezpečnostní třídy

V pobočce Oknostylu je tenktokrát šrumec, asi mají nějaké slevové akce. Chvíli čekáme a pak se nás ujme postarší pán. „Co byste dámy potřebovaly?" zeptá se galantně. „Okna a dveře," vyhrkne Lenka a já upřesňuji požadavky. Okna máme vybrané během asi dvaceti minut a pak přijde řeč na interiérové bezpečnostní dveře
„Prodáváme dveře SECURIDO s celokovovou konstrukcí, které mají cerifikaci 3. bezpečnostní třídy, spolehlivě zamezí násilnému vniknutí. Rovněž výborně zvukově izolují, mají zvukový útlum 39 dB." 

Jaké vlastnosti mají bezpečnostní dveře od Oknostylu? 

„To se hodí, manžel sousedky si mnohdy pěkně přihne. Řekněte mi ještě, jaké přesně mají ty bezpečnostní prvky?" zajímá se Lenka.  
„Dveřní křídlo je oboustranně opláštěné ocelovým plechem o síle 1 mm. Rovněž dveřní zárubeň  je z ocelového profilovaného plechu. Spojení dveřního křídla a zárubně je zajištěno pevnostními panty z masivní nerezy, jejichž konstrukce znemožňuje vysazení dveřního křídla. Uzamčení dveří se provádí pomocí devítibodového bezpečnostního uzamykacího systému. Zámková vložka je odolná proti odvrtání nebo vylomení. Dveře mají také antipanikový zámkový mechanismus a splňují protipožární kritéria. Až budete doma, podívejte se na naše webové stránky a rozklikněte si řez bezpečnostních dveří a sama uvidíte, jak jsou do detailu promyšlené." 

Jaký bude vzhled? 

„Uf, to byl výklad," vydechly jsme s Lenkou zároveň a začaly jsme se zajímat o prozaičtější věci – o vzhled. „Nabízíme levé i pravé provedení, dvě stavební hloubky zárubní, dvě světlosti rámu, kování lesklé, nebo matné a design hladký, elegantní, nebo se třemi pásky," vypočítává prodejce.
„A jaké barvy?" zajímá Lenku. 
„Bílá, antracit, mahagon, ořech, javor."
„Tak to zní dobře, mahagon se mi vždycky hrozně líbil," usměje se Lenka, ale hned trochu znejistí. „A je ten povrch dveří odolný? Děti mají často problém se strefit klíčem do zámku a máme to kolem něj už odřené."
„Nebojte, povrchová úprava je provedena teplem tvrzeným lakem, právě aby byly dveře hodně odolné proti mechanickému poškození," ujišťuje postarší pán. 

A co cena? Se sousedem ušetříte

„Tak už vím, vše co jsem potřebovala, až tedy ještě na jednu věc, kolik ty dveře stojí?" ptá se Lenka.
„Cena začíná od patnácti tisíc bez daně a služeb. Ale pokud jste z Brna a okolí můžete tisícovku ušetřit. Stačí se domluvit se sousedem ze stejného domu, aby se dveře montovaly v jeden den. V ceně je i demontáž a likvidace starých dveří."

Jak si zabezpečit vchodové dveře do domu? 

Vidím na Lence, jak už jí v hlavě šrotuje, koho by do tohoto holportu přizvala. Máme se k odchodu, ale přece jen mi to ještě nedá: „A mohu si tyto bezpečnostní dveře dát i jako vstupní do svého domu?"
„Ne, jsou určené do interiéru. Pro dům doporučuji hliníkové dveře s vícebodovým zámkem. Ale i plastové nebo dřevěné vchodové dveře mají ve standardní výbavě bezpečnostní kování. Zloději totiž zpravidla dveře vypáčí, čemuž právě brání bezpečnostní kování."
S díky odcházíme a cestou stále přemýšlím, jestli už by nebylo načase vyměnit i ty vchodové dveře.
10 smluv jsme sjednali minulý pátek s 18 okny
1 na tolika nových zakázkách jsme minulý pátek začali pracovat přímo u našich zákazníků s 1 okny
2 montáží máme za sebou za minulý pátek s 15 okny

Nakoupili u nás
Děkuji za Váš perfektní a profesionální přístup.
Tomáš R.
Chtěla bych poděkovat za příjemný nákup. Jelikož jsme si koupili domeček, kde je nutností spousta velkých oprav, byla pro nás velmi důležitá nízká pořizovací cena za kvalitní okno. Nyní máme okno již usazené na svém místě. Při montáži nám pomáhal kamarád, který tomu narozdíl od nás rozumí :-) V příloze zasílám foto, jaký kus za kus jsme měnili ;-) Ještě jednou díky za skvělý nákup a přeji Vám spoustu a spoustu objednávek ;-)
paní D.